Не чотири: скільки сторін у Великої піраміди Гізи

Не чотири: скільки сторін у Великої піраміди Гізи

Велика піраміда в Гізі має дивовижний характер увігнутості / фото Вікіпедія

Людям ще багато чого належить дізнатися про єгипетські піраміди. Багато хто не знає, скільки сторін у Великої піраміди Гізи – головної піраміди Єгипту – насправді.

Як пише IFLScience, якщо ви припустили чотири, ви помиляєтеся. Якщо ви припустили п’ять або три, ви також помиляєтеся і, можливо, трохи заплуталися в геометрії.

Зазначається, що правильна кількість сторін не була підтверджена, принаймні сучасними людьми, доки пілот британських ВПС П. Гроувс не сфотографував піраміду згори в 1926 році. З цієї точки огляду можна було побачити, що боки піраміди насправді були значно поглиблені вздовж своїх середин.

Відео дня

“Відомо, що Велика піраміда в Гізі має дивовижний характер увігнутості, тому що кожна з її чотирьох граней злегка увігнута вздовж центральної лінії, від основи до вершини”, – пояснив Акіо Като з кафедри математики та фізики в Університеті Канагави, додавши:

“Іншими словами, Велика піраміда – це увігнута восьмикутна піраміда, а не стандартна квадратна піраміда. Ця увігнутість [занадто] тонка, щоб її можна було побачити з землі, але її можна побачити з повітря”.

Важливим є те, що ці виїмки, хоча і не видно з землі, мабуть, додають пірамідам стійкості і довговічності.

Не чотири: скільки сторін у Великої піраміди Гізи

Скріншот

“Похилі шари разом зі зміцненою основою були необхідні для довгострокової стійкості піраміди проти сильних природних сил, таких як сильне гравітаційне стиснення, землетруси і зливи, вказуючи на можливий факт, що піраміда пережила сильні зливи понад 500 разів за 4500 років. Найважливіший момент у стійкості полягає в тому, що вплив таких природних сил абсолютно різний між ядром похилих рядів і справді рівних рядів у тому сенсі, що перші можна ущільнити, щоб вони стали міцнішими згодом, але другі згодом зруйнувалися б і стали слабшими”, – написав Като.

Зазначається, що хоча стародавні єгиптяни були явно хорошими інженерами – про що свідчать піраміди, які все ще існують сьогодні – вони не були ідеальними. Кілька запечатаних коридорів і кімнат усередині єгипетської піраміди могли бути закинуті будівельниками, коли вони виявилися нестабільними, через що незрозуміло, чи були ці додаткові сторони навмисним вибором дизайну для довговічності, чи просто щасливою випадковістю.

Новини про піраміди

Стародавні піраміди є найбільш синонімічними з Єгиптом, але найбільша у світі колекція пірамід насправді належить іншій, менш відвідуваній країні.

Судан, що має десь від 220 до 255 пірамід, які стоять на його кордонах, знаходиться на вершині списку. Межуючи з Єгиптом, африканська країна легко затьмарює загальну кількість свого сусіда, яка є предметом суперечки, але, ймовірно, досягає десь 118.

www.unian.ua