В Україні вперше провели електронні збори акціонерів

В Україні успішно проведено перші збори акціонерів у електронному форматі через авторизовану Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) електронну систему; цей процес повністю супроводжував Центральний депозитарій.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба НКЦПФР.

"Збори були проведені 20 березня 2024 року однією з компаній групи МХП. Ці збори стали першими проведеними в історії України електронними зборами акціонерів", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що електронні збори відкривають нові перспективи для ефективного управління та забезпечують прозорість у процесі прийняття рішень. Тепер акціонери можуть брати активну участь у важливих рішеннях, користуючись передовими сучасними технологіями електронного голосування.

«Впровадження електронного голосування в Україні – це важливий технологічний крок вперед та впевнений рух стандартів корпоративного управління як до європейських, так і до світових. Цей механізм проведення зборів зрозумілий іноземним інвесторам, що може зробити нашу економіку привабливішою для залучення коштів», – прокоментував голова Нацкомісії Руслан Магомедов.

Як пояснив голова правління ПАТ «НДУ» Олексій Юдін, електронне голосування стало можливим завдяки створенню нової системи – Veleten.

«Маючи успішний досвід впровадження послуг, таких як дистанційні збори та збори власників облігацій, ми сфокусувалися на створенні технологічної платформи для проведення електронних зборів. У результаті більш ніж річної роботи команди НДУ було запроваджено нову систему Veleten, яка забезпечить практику електронного голосування в Україні і буде основою для інших послуг Центрального депозитарію», – сказав Юдін.

Як повідомляв Укрінформ, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила зміни щодо особливостей проведення електронних загальних зборів акціонерів у період воєнного стану.

Фото: depositphotos/zurijeta

www.ukrinform.ua

Exit mobile version