Шмигаль розповів про важливі «фінансові» перемоги

Відео Цього тижня Україна отримала ряд важливих перемог, зокрема ті, які стосуються надання фінансової допомоги від міжнародних партнерів.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.

«Це був дуже насичений європейський тиждень. Маємо важливі перемоги в декількох напрямках», – підкреслив він.

Він нагадав, що Україна отримала 4,5 мільярда євро від ЄС для фінансування дефіциту державного бюджету, а ще 1,5 мільярди євро буде виділено у квітні.

«Всього цьогоріч очікуємо на 16 мільярдів євро від Європейського Союзу», – наголосив очільник уряду.

Водночас Шмигаль зауважив, що Європа створює новий Фонд військової підтримки України.

Очікується, що цього року держава отримає додаткові 5 мільярдів євро, завдяки чому «буде більше зброї, більше техніки, а значить – більше переваги на полі бою», зауважив прем'єр.

«Провели дев’яте засідання Ради асоціації Україна-ЄС. Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію складає 77%. Це +5% за минулий рік», – акцентував Шмигаль.

Він також нагадав, що у понеділок, 18 березня, уряд України затвердив План для Ukraine Facility, а вже в середу прем’єр особисто передав його президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн.

«Очікуємо на його погодження європейською стороною. Цей план суттєво прискорить наш шлях до ЄС», – наголосив очільник уряду.

Як повідомляв Укрінформ, Україна отримала 4,5 мільярди євро в межах перехідного фінансування, передбаченого Ukraine Facility.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна одразу розпочне використання коштів, отриманих від європейських партнерів у рамках програми Ukraine Facility, на виплати пенсій, зарплат та інших потреб держави.

Фото: КМУ

www.ukrinform.ua

Exit mobile version