Як знайти спільну мову з котами: дослідники відкрили метод, який допоможе у цьому

Як знайти спільну мову з котами: дослідники відкрили метод, який допоможе у цьому

Як виявилось, котики набагато краще розуміють своїх співмешканців-людей / фото ua.depositphotos.com

Багато хто вважає, що коти є непривітними та вередливими тваринами, проте, якщо ви не можете порозумітися зі своїм домашнім улюбленцем, то це означає, що ви ще не навчились розмовляти з ним його мовою, пише science alert.

Зокрема дослідження 2020 року показали, що це не так складно, адже потрібно просто більше посміхатися їм. Однак це треба робити не по-людськи, а по-котячому, звузивши очі та повільно моргаючи. 

Таким чином спостерігаючи за котячо-людською взаємодією, вчені підтвердили, що цей вираз змушує котів наближатися до людини та бути сприятливішими до неї. 

Відео дня

“Для мене, як для людини, яка вивчала поведінку тварин і є власником кота, дуже приємно мати можливість показати, що коти і люди можуть спілкуватися таким чином. Це те, про що багато власників котів вже підозрювали, тому дуже приємно, що ми знайшли цьому докази”, – зазначила психолог з Університету Сассекса Карен МакКомб.

Якщо ви були поруч з котами, то, швидше за все, бачили їхній вираз обличчя з “частково заплющеними очима”, який супроводжується повільним морганням. Це нагадує те, як звужуються очі людини під час посмішки. Такий вираз пояснюється як різновид котячої посмішки. 

“Це дослідження є першим експериментальним дослідженням ролі повільного моргання у спілкуванні котів та людей. І це те, що ви можете спробувати на власному коті вдома або на котах, яких зустрінете на вулиці. Це чудовий спосіб зміцнити зв’язок, який ви маєте з котами. Спробуйте звузити очі, як у розслабленій посмішці, а потім заплющити їх на кілька секунд. Ви побачите, що вони реагують так само, і ви зможете почати своєрідну розмову”, – підкреслила МакКомб.

Також вважалося, що собаки можуть бути привітнішими, ніж коти, проте дослідження показують, що котики набагато краще розуміють своїх співмешканців-людей, тому їх неправильно порівнювати із собаками. 

“Наприклад, коти відповідають тим же, що й люди, які сприйнятливі до них – тож якщо ви вважаєте, що коти поводяться відлюдькувато, це може бути проблемою у вас, а не у кошеняти. Так само коти повторюють риси характеру людей, з якими вони живуть – це може бути пов’язано з тим, чому коти, здається, підхоплюють, коли їхні господарі сумують. Вони також можуть впізнавати свої імена (хоча часто воліють їх ігнорувати). І їхні зв’язки з людьми напрочуд глибокі”, – запевнили у матеріалі.

Тому якщо ви навчитесь покращувати стосунки з котами, то зможете покращити їхнє емоційне здоров’я не лише в домашньому середовищі, а й у різних стресових ситуаціях. 

“Розуміння позитивних способів взаємодії котів і людей може сприяти кращому розумінню котів суспільством, покращити їхній добробут і розповісти нам більше про соціально-когнітивні здібності цього маловивченого виду”, – наголосив психолог Тасмін Хамфрі з Університету Сассекса.

Інші цікавинки про котів

Раніше ветеринарний токсиколог відповіла, чи можна котам їсти йогурт. За її словами, попри те, що коти можуть їсти йогурт, він не є для них ідеальними ласощами. 

Також експерт пояснила, чому кіт любить лежати на грудях свого господаря. Вона зазначила, що таким чином тваринки шукають тепла, любові та почуття безпеки. 

www.unian.ua