Батьки мусять пам’ятати, що дорослі діти можуть робити власний вибір у житті.
Психологи стверджують, що коли діти виростають і роблять власний вибір – батьки можуть лише привітати себе з тим, що вони успішно виховали справжню людину. Якщо ж батьки очікують, що їхні дорослі діти будуть такими ж, як вони, і робитимуть той самий життєвий вибір, то вони, ймовірно, не розуміють суті виховання, пише Your Tango.
Видання з посиланням на психологів проаналізувало, чого батьки не повинні очікувати від своїх дорослих дітей, що б не сталося.
1. Не очікуйте, що діти будуть жити так само, як ви
Батьки не повинні очікувати від своїх дорослих дітей, що вони житимуть відповідно до очікувань батьків, каже тренер зі стосунків Сіддхартх С. Кумаар. На його думку, дозволяючи своїм дорослим дітям жити своїм життям на власних умовах, ви сприятимете кращій динаміці стосунків.
Відео дня
2. Не сподівайтеся, що діти поділятимуть ваші погляди
Психотерапевтка Глорія Брейм пояснила, що батьки не повинні очікувати, що дорослі діти поділятимуть їхні погляди або робитимуть той самий життєвий вибір. Батьки, які наполягають на тому, щоб діти поводилися, як їхні клони, часто таким чином віддаляють їх від себе, адже жоден дорослий не хоче, щоб його повчали або критикували.
Наполягати на тому, стверджує експертка, щоб сьогоднішнє покоління поводилося, як колишні покоління, не просто нереально, а й неможливо, тому що діти виросли в іншому світі з іншими цінностями. Потрібно навчитися поважати почуття своїх дорослих дітей і підтримувати їхній вибір, навіть коли він суперечить вашому, інакше ви лише віддалитеся від них.
3. Не очікуйте, що діти не будуть змінювати сімейні традиції
Батьки повинні перестати очікувати, що діти продовжуватимуть сімейні традиції. Можливо, в минулому ви всі родиною ходили до когось одного на Святвечір, але коли з’являються нові сім’ї, вони можуть захотіти створити власні традиції.
Батьки повинні очікувати, що традиції будуть розвиватися у міру дорослішання дітей, і це потрібно розглядати як природний розвиток, а не як особисту образу, кажуть психологи.
4. Не очікуйте, що діти проводитимуть з вами час
Якщо ви змушуєте дітей приїжджати до вас кожного Різдва, навіть коли це не вписується у їхні плани, будьте готові, що можете зіпсувати стосунки з дітьми, адже їх це доведеться робити вимушено.
Також не можна звинувачувати дітей у тому, що вони не приїхали ло вас на свято. Викликати у своїх дорослих дітей почуття провини через свята має бути глобально заборонено, наполягають психологи.
5. Не очікуйте від дітей вдячності
Редакторка і мама Арія Гміттер вважає, що батьки повинні перестати очікувати, що вдячність від їхніх дітей прийде у формі взаємної любові та підтримки.
Звичайно, ми хочемо, щоб наші діти були поруч з нами і були вдячні за зусилля, яких ми доклали, щоб їх виховати. Але коли вони цього не роблять, і це розчаровує наші очікування. Проте, каже Гміттер, це не означає, що ми зазнали невдачі як батьки. Очікувати щось взамін наших батьківських інвестицій – “це форма зверхності, яка створює нещирі стосунки”.
6. Не чекайте, що діти дбатимуть про вас, коли вони станете старшими
Іноді батьки можуть вважати, що доросла дитина зобов’язана фізично чи фінансово піклуватися про них, коли вони стануть старшими. Але дитина сама як особистість має вирішити, кому і на що вона інвестуватиме свій час і ресурси.
Раніше УНІАН розповідав про три найнебезпечніші стилі виховання дітей.
Не існує єдиного “правильного способу” виховання, каже Марк Треверс, доктор філософії, американський психолог. Проте є стилі виховання, яких слід уникати за всяку ціну, оскільки деякі з них можуть мати вкрай негативні наслідки для дітей.
Коментувати