Хто такий Денис Комарницький і чому він потрапив до розшуку НАБУ?

Денис Комарницький – колишній депутат Київської міської ради, впливова фігура у столичній політиці та будівельному бізнесі.

Денис Комарницький
Хто такий Денис Комарницький і чому він потрапив до розшуку НАБУ?

Денис Комарницький – колишній депутат Київської міської ради, впливова фігура у столичній політиці та будівельному бізнесі, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на “Труха Україна“.

Політична кар’єра Комарницького розпочалася ще в часи головування Леоніда Черновецького (2006–2010), коли він був співголовою фракції «Блоку Леоніда Черновецького» у Київраді. Згодом Комарницький перетворився на одного з ключових гравців у сфері міської забудови, контролюючи розподіл бюджетних коштів, кадрові призначення в КМДА та отримуючи великі підряди від столичної влади.

Згодом його ім’я все частіше згадувалося у контексті сумнівних схем із земельними ділянками та державними закупівлями. Неофіційно його називали «смотрящим» за будівництвом у Києві, що підкреслювало його значний вплив на міську владу.

Оголошення в розшук: підозра у масштабних земельних махінаціях

6 лютого 2025 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило про розкриття масштабної корупційної схеми у земельній та бюджетній сфері Києва. Серед основних фігурантів справи виявився і Денис Комарницький, який, за даними слідства, координував незаконні операції із землею та бюджетними коштами.

НАБУ оголосило Комарницького в розшук після того, як стало відомо, що він намагався покинути територію України. Директор НАБУ Семен Кривонос під час брифінгу заявив, що правоохоронці вживають усіх заходів для затримання підозрюваного.

Що стало відомо слідству?
За даними детективів НАБУ, у 2023–2024 роках група осіб реалізовувала корупційну схему, завдяки якій територіальна громада Києва втратила земельні ділянки в центрі міста на суму 11,6 млн грн. Схема працювала за такою схемою:

  • Спочатку знаходили привабливі земельні ділянки у столиці та оформлювали на підставних осіб фіктивні права власності на неіснуючі споруди.
  • Після цього подавали заявки до Київради для отримання права власності на землю під ці об’єкти, що дозволяло уникнути відкритих аукціонів.
  • Депутати Київради та посадовці КМДА сприяли ухваленню потрібних рішень в обмін на хабарі у вигляді грошових виплат або нерухомості.

Роль Комарницького у схемі
За інформацією слідства, Денис Комарницький відігравав ключову роль у цій схемі. Він:

  • Призначав лояльних осіб на ключові посади в Київраді та КМДА.
  • Контролював розподіл бюджетних коштів на користь своєї мережі.
  • Впливав на процеси звільнення та призначення чиновників, які діяли в інтересах його угруповання.

Журналіст Олег Новіков заявив, що саме Комарницький був лідером цього злочинного угруповання та координував всі незаконні операції.

Операція “Чисте місто” та обшуки в КМДА

У межах операції “Чисте місто” 7 лютого детективи НАБУ провели масштабні обшуки в Київській міській державній адміністрації (КМДА). Як повідомляють ЗМІ, слідчі дії проводилися через можливі зловживання чиновників, пов’язані з незаконним відчуженням комунальної власності.

Також обшуки відбулися у самого Комарницького, який, за інформацією “Економічної правди”, мав безпосередній вплив на будівництво та комунальне господарство Києва.
Компанії, пов’язані з ним, систематично отримували вигідні тендери від міської влади, що давало йому можливість контролювати будівельний сектор столиці.

Затримання заступника голови КМДА

7 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід одному з ключових фігурантів справи – заступнику голови КМДА Петру Оленичу.
Його взяли під варту на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 15 мільйонів гривень.

Що далі?

Розслідування продовжується, і правоохоронці активно шукають Комарницького та його можливих спільників. Справа може стати однією з найгучніших антикорупційних справ у Києві, адже розкриття злочинної мережі може мати серйозні наслідки для багатьох столичних чиновників та забудовників.

Чи вдасться НАБУ притягнути до відповідальності всіх причетних та повернути незаконно привласнені землі громаді Києва – питання, яке ще потребує відповіді. Раніше НАБУ та САП спростували причетність Кіпермана до справи про спробу підкупу.

Нагадаємо що проти Умєрова зареєстровано провадження в НАБУ.