У січні з реєстрів виключили чотири небанківські фінустанови

У січні з реєстрів виключили чотири небанківські фінустанови

Інфографіка В Україні кількість учасників небанківського фінансового ринку за минулий місяць зменшилася з 876 (станом на 1 січня 2025 року) до 872 (станом на 1 лютого); кількість банків залишилася незмінною – 62.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Національний банк України.

"Із реєстрів за ініціативою заявника виключено дві кредитні спілки та одного страхового брокера. Примусово виключено одну фінансову компанію", – йдеться у повідомленні.

У січні з реєстрів виключили чотири небанківські фінустанови

Регулятор уточнив, що у січні двом кредитним спілкам анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв). Водночас примусово анульовано ліцензію одній фінансовій компанії.

Також Нацбанк погодив звуження обсягу ліцензії 16 фінансовим компаніям. 21 фінкомпанії окремий вид фінансової послуги з ліцензії було виключено примусово.

За даними НБУ, станом на 1 лютого 2025 року на ринку небанківських фінансових послуг працювали 478 фінансових компаній (було 479), 55 страховиків non-life (кількість не змінилася), 10 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 109 ломбардів (кількість не змінилася), 102 кредитні спілки (було 104), один лізингодавець (кількість не змінилася), 43 страхових брокери (було 44) та 73 колекторські компанії (кількість не змінилася).

Кількість банківських груп на ринку не змінилася (15), так само як і кількість небанківських фінансових груп (40).

На платіжному ринку діють 15 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Так само не змінилася кількість платіжних установ на ринку надавачів фінансових платіжних послуг – 18; фінустанов, що мають право на надання платіжних послуг – 12.

Інформація про всіх учасників платіжного ринку доступна за посиланням.

Як повідомлялось, Національний банк України пропонує змінити періодичність подання 12 видів звітних документів для фінансових компаній та ломбардів – з квартальної на щомісячну.

www.ukrinform.ua