Для цього вам знадобиться одна кухонна річ.
Колишній сировар розповіла всі секрети зберігання твердого сиру / фото ua.depositphotos.com
Сир є важливим інгредієнтом для приготування багатьох страв, однак ви можете бути розчаровані, коли знайдете його у холодильнику зіпсованим, пише Express.
Багато людей не розуміють, що сир є досить чутливим продуктом, тому якщо його зберігати в умовах, де є підвищена вологість, то він покриється пліснявою. Однак якщо на нього потрапляє дуже багато повітря, то він може покритися скоринкою та стати твердим.
Водночас колишній сировар та автор кулінарної книги Еріка Кубік розповіла про найбільшу помилку під час зберігання сиру, а саме загортати його у поліетиленову плівку з магазину.
Відео дня
“Сир живий і дихає, а це означає, що йому потрібен кисень і вологість, щоб залишатися свіжим і смачним. Я знаю, що зручно зберігати сир у поліетиленовій упаковці, але не менш важливо правильно про нього піклуватися. Правильне зберігання сиру дуже просте і займає лише кілька хвилин фактичних зусиль”, – пояснила експерт.
За її словами, якщо зберігати сир загорнутим у поліетилен, то він “задихається”, через що втрачає свій смак та стає твердим, як цегла. Пластик теж створює дуже вологе середовище, тому якщо в сирі затримується дуже багато вологи, то він, ймовірно, стане слизьким та покриється пліснявою.
Тому Кубік радить зняти поліетиленову плівку якнайшвидше одразу після того, як ви повернулися додому з магазину. Після чого загорніть сир у папір для випічки або спеціальний папір для цього продукту, який можна використовувати багато разів.
Проте не можна залишати сир відкритим, адже в холодильнику він може швидко висохнути та вкритися неприємною скоринкою. Якщо ви помітили тверду скоринку на сирі, то просто зріжте її ножем, аби зберегти продукт свіжим.
“Або ж загорніть сир у пергамент чи папір для м’яса. Перед тим, як закрити блискавку, переконайтеся, що в пакеті залишилося трохи повітря, щоб сир мав достатньо кисню та вологи. Ваш сир повинен залишатися смачним, свіжим і мати ідеальну текстуру набагато довше, ніж зазвичай. Точний термін зберігання сиру залежить від його типу: свіжі сири, такі як рикота, завжди зберігаються лише кілька днів, тоді як сири зі шкіркою, витримані сири та блакитні сири можуть залишатися свіжими тижнями”, – підкреслила експерт.
Інші поради експертів
Раніше стало відомо, як зберігати червону ікру у відкритій банці. Експерти радять перекласти продукт у скляну ємність, закрити щільно кришкою та поставити на полицю холодильника, яка найближча до морозилки. Таким чином ікра зможе простояти ще 2-3 доби.
Також експерти розповіли, як зберігати хліб без хлібниці якомога довше. Зокрема вони рекомендують загорнути його, адже хліб потребує захисного шару від повітря та вологи.
Коментувати