Цвітна капуста – універсальний овоч, який можна готувати різними способами.
Найпожиреніший спосіб приготування цвітної капусти – смаження / Фото ua.depositphotos.com
Існує багато способів готувати цвітну капусту, але один із них – найпопулярніший. Видання Eating Well розпитало, як готувати цей овоч, у п’яти шеф-кухарів, і всі вони погодилися, що один спосіб є найкращим, і це – смаження.
Зазначається, що цвітна капуста легко вбирає інші смаки, і це робить її універсальним інгредієнтом, який можна готувати по-різному, зокрема на парі. Така капуста буде смачною, якщо її ще полити олією і приправити свіжою зеленню.
Видання розповіло і про інші поширені способи готування цвітної капусти.
Відео дня
Запікання
Нарізані суцвіття цвітної капусти запікаються у духовці, розігрітій до 200-220°С. Така температура дозволяє досягнути хрусткої текстури, а також приємного аромату шляхом карамелізації натуральних цукрів. Невелика кількість олії допоможе втримати вологу, а сіль ще більше підсилить смак.
Пасерування
Пасерування цвітної капусти передбачає часте перемішування шматків на гарячій сковороді з невеликою кількістю олії або іншого кулінарного жиру, поки поверхня не підрум’яниться і не буде досягнута ніжна текстура. Оскільки грубо нарізана цвітна капуста готується довго, у багатьох рецептах пропонують їх перед пасеруванням спочатку відварити.
Смаження на грилі
Стейки із цвітної капусти стають дедалі популярнішою стравою. Головку нарізають вертикальними скибочками завтовшки 2-2,5 см. Перед тим, як покласти на гарячий гриль, збризкують олією та приправляють спеціями. Обсмажувати по 2-3 хвилини з кожного боку. Результат – м’яка м’ясиста текстура і димний аромат.
Як готують цвітну капусти шеф-кухарі
Усі опитані шеф-кухарі, пише видання, вміють готувати цвітну капусту кількома способами, однак у всіх улюблений – це смаження.
“Я люблю дрібно обсмажувати суцвіття цвітної капусти в оливковій олії, а потім запікати їх у духовці. Це гарантує, що кожен куточок і щілина цвітної капусти будуть покриті олією, що запобає висиханню”, – розповів шеф-кухар Time and Tide і переможець Top Chef Season 21 Денні Гарсія.
Він радить подавати таку цвітну капусту з родзинками, маринованою цибулею, свіжою зеленню.
Також, щоб капуста була смачна, стверджує Денні, потрібно нарізати головку більшими шматками для оптимальної текстури та обов’язково змащувати їх достатньою кількістю олії, щоб уникнути сухих плям.
Шеф-кухар-інструктор рослинного кулінарного мистецтва Річард ЛаМаріта радить нарізати цвітну капусту невеликими шматочками, а потім повністю занурити їх в олію, нагріту до 180°С, приблизно на хвилину або доти, поки вони не набудуть хрусткої текстури та золотистості.
Сестри-шеф-кухарки Хізер Голден Рей і Дженні Енгель теж пригощають гостей смаженою цвітною капустою.
“Ми використовуємо олію з рисових висівок без ГМО, тому що це олія з нейтральним смаком. Вона сильно нагрівається і робить цвітну капусту хрусткою, але не жирною”, – каже Хізер.
Вона розповіла, що смажить цвітну капусту від 90 секунд до 2 хвилин, залежно від того, наскільки товсто її нарізали, а потім перекладає на деко, застелене паперовим рушником. Перед подачею до капусти додає мигдаль, журавлину, свіжу м’яту.
Шеф-кухар і переможець 14 сезону Top Chef і Tournament of Champions Брук Вільямсон смажить цвітну капусту при температурі близько 220 °С.
Він каже, що маринує її в дуже ароматному маринаді, який готує з кислого йогурту, каррі, куркуми та коріандру. Капусту викладає обережно в один шар, щоб шматки не лягали один на інший. Потім обсмажує їх до гарного золотистого кольору.
Раніше УНІАН розповідав, як зробити капусту в 10 разів смачнішою. Йдеться про рецепт від відомого кулінарного письменника Хетті Луї Маккіннон під назвою ямідзукі.
Це капустяний салат, назва якого перекладається як “той, що затягує”. Його легко зробити за лічені хвилини. Зараз цей капустяний салат стає трендом у ресторанах Нью-Йорка.
Для нього вам знадобляться такі інгредієнти, як червонокачанна або фіолетова капуста, часник, підсмажена кунжутна олія, смажене біле кунжутне насіння, саке, грибний або курячий бульйон у порошку, коричневий цукор, сіль і глутамат натрію.
Коментувати