Чи корисно котам їсти рибу: ветеринар назвала важливий нюанс у харчуванні цих тваринок

Чи корисно котам їсти рибу: ветеринар назвала важливий нюанс у харчуванні цих тваринок

Водночас варто знати, яку саме рибу можна давати коту, а з якою краще бути обережними / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Риба є чудовим доповненням для здорового харчування людини, однак постає питання, чи можна вашому коту їсти цей продукт. Ветеринарний лікар Ханна Годфрі розповіла для видання PetsRadar про переваги та ризики годування рибою ваших котів та яку рибу найкраще обирати для ваших домашніх улюбленців. 

За словами ветеринара, багато видів риби є безпечними для котів, однак не всі, тому потрібно спершу переконатися, що ви годуєте тваринку безпечною їжею.

Відомо, що риба є чудовим джерелом нежирного білка та омега-3 жирних кислот, а також має вітаміни та мінерали, такі як калій і магній. Це говорить про те, що вона ідеально підійде для забезпечення вашого кота білком, який необхідний для підтримки м’язів та інших м’яких тканин, тобто без зайвого жиру, який містять деякі інші м’ясні продукти. 

Відео дня

“Омега-3 необхідні для загального здоров’я, але особливо корисні для здоров’я суглобів, шкіри та шерсті, а магній і калій потрібні м’язам всього тіла, в тому числі серцю. Одним з ризиків годування кота рибою є кістки – вони можуть застрягти в роті, стравоході або кишківнику, а іноді й спричинити пошкодження. Тому перед тим, як давати рибу коту, переконайтеся, що ви видалили з неї всі кістки. Незалежно від того, куплена вона в магазині чи свіжовиловлена, важливо ретельно приготувати рибу, щоб вбити всіх паразитів і бактерії”, – радить Годфрі.

Крім того, лікар рекомендує не давати котам рибу, яка містить приправи, кулінарні жири та інші інгредієнти. Зокрема цибуля, часник та велика кількість солі є шкідливими для котів, а велика кількість жиру також може погіршити їхнє самопочуття. 

Також ветеринар радить вибирати рибу, яка є безпечною для котів. За її словами, ці тваринки можуть їсти більшість видів білої риби та лосося, однак варто бути уважними, адже вони можуть містити високий рівень ртуті. 

“Риба, яка є хижаком, тобто поїдає іншу рибу, з більшою ймовірністю має вищий рівень ртуті. До них належать тунець, скумбрія та риба-меч, однак, нечасте згодовування невеликих кількостей цієї риби навряд чи може викликати занепокоєння”, – пояснила Годфрі.

Лікар наголосила, що високий вміст ртуті у рибі може спричинити неврологічні проблеми, а також пошкодження нирок у котів та навіть призвести до летального результату. 

“Другий момент – це зберігання та консервація, оскільки багато методів консервації передбачають високий вміст солі або соняшникової олії. Тому важливо уникати будь-якої риби, що зберігається в розсолі чи олії або вкрита сіллю”, – підкреслила експерт.

Також занадто велика кількість жирної риби може призвести до падіння вітаміну Е в організмі котів, через це котячі корми, які містять рибу, доповнюються додатково цим вітаміном.

“Якщо ви хочете, щоб ваш кіт отримував користь для здоров’я від жирної риби, найбезпечніше вибирати збалансований корм на основі риби, щоб бути впевненим, що він отримує все, що йому потрібно”, – додала Годфрі.

Чи корисний тунець для котів?

Консервований тунець може бути безпечним для котів у невеликих кількостях, якщо він знаходиться у джерельній воді, а не в розсолі або олії. Проте тунець варто додавати рідко, адже він може містити високий рівень ртуті, яка є токсичною у великих кількостях. 

“Перш ніж давати коту щось додатково, краще проконсультуватися з ветеринаром. Риб’ячий жир дуже корисний для здоров’я вашого кота – омега-3 та омега-6 допомагають зменшити запалення, підтримують імунну систему та здоров’я суглобів і шкіри”, – підсумувала лікар. 

Інші цікавинки про котів

Раніше було названо 5 найспокійніших порід котів, завдяки яким ваш дім буде наповнений гармонією та затишком. До цього переліку увійшли мейн-кун, бірманська кішка, регдолл, екзотична короткошерста та рагамаффін.

Також стало відомо, як знайти спільну мову з котами. За словами дослідників, це не так складно, оскільки потрібно просто більше посміхатися їм, але треба це робити не по-людськи, а по-котячому.

www.unian.ua