Чи корисний шоколад для здоров’я серця: науковці та кардіологи дійшли спільного висновку

Чи корисний шоколад для здоров'я серця: науковці та кардіологи дійшли спільного висновку

Водночас кардіологи вважають, що під час переробки какао-боби втрачають свої корисні властивості / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Впродовж століть люди їли шоколад для зміцнення здоров’я серця. Зокрема ще в 1500-х роках корінні жителі Ацтеків вживали какао як напій, який як тоді вважали, лікував різні хвороби, серед яких стенокардія (різновид болю в грудях, спричиненого зменшенням припливу крові до серця). Однак у сучасному світі багато хто вважає, що шоколад є шкідливим для здоров’я, тому видання health розповіло, чи справді це так. 

Вплив чорного шоколаду на організм людини

Відомо, що головним інгредієнтом шоколаду є насіння какао-дерева, яке багате на рослинні сполуки, відомі як флаваноли – тип поліфенолів, пов’язаний зі зниженням ризику серцевих захворювань та діабету. 

“Ось чому більшість досліджень впливу шоколаду на здоров’я серця зосереджені на екстракті какао або темному шоколаді з вмістом какао не менше 70%, який містить більше флаванолів, ніж його молочний і білий аналоги. Деякі результати виявилися багатонадійними”, – підкреслили у матеріалі.

Відео дня

Зазначається, що у дослідженні впливу какао-добавок і мультивітамінів на організм людини вчені вивчали, що відбувалося з організмом, коли одна група з понад 10 тисяч осіб приймала 500 мл флаванолів какао впродовж 3,6 року, а інша група такої ж дози приймала плацебо.

Врешті-решт дослідники з’ясували, що в групі, яка приймала добавки, було на 27% менше смертей від серцево-судинних захворювань, проте вони наголошували, що цей зв’язок потребує подальшого вивчення. 

“Інше дослідження, проведене в січні 2024 року, показало, що для людей європейського походження темний шоколад може знизити ризик високого кров’яного тиску та венозної тромбоемболії – стану, який виникає, коли у венах утворюються згустки крові”, – зауважили у health.

Також аналіз дослідження, яке було проведено у червні, показав, що вживання дуже темного шоколаду може знизити кров’яний тиск, якщо робити це протягом місяця. 

Однак не всі результати досліджень були позитивними. До прикладу, у дослідженні COSMOS було виявлено, що екстракт какао не знижує ризик серцевого нападу та інсульту. 

Крім того, дослідження 2024 року показало, що шоколад не знижує ймовірність виникнення 10 інших серцево-судинних захворювань, серед яких інсульт, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця та фібриляція передсердь. 

Як щодо інших видів шоколаду?

За словами експертів, вплив інших видів шоколаду на організм людини вивчався набагато менше, порівняно з темним. Однак малоймовірно, що ваші шоколадні цукерки можуть принести користь серцю, наголосила доктор медичних наук Мішель Рутенштейн.

За її словами, білий шоколад не містить какао-бобів. Крім того, дослідження показують, що ферментація або обсмажування какао-бобів у чорному та молочному шоколаді може зменшити загальну кількість флаванолів у понад десять разів.

“Як наслідок, [оброблені шоколадні цукерки], як правило, не мають таких же корисних для серця властивостей, як какао в необробленому вигляді”, – пояснила Рутенштейн.

Також шоколадні цукерки містять цукор, жир і калорії, які можуть негативно впливати на серце, якщо ними зловживати. 

“Надмірне споживання будь-яких шоколадних цукерок, особливо з високим вмістом цукру і жирів, як, наприклад, багатьох комерційно доступних шоколадних цукерок, може сприяти підвищенню рівня холестерину та іншим проблемам зі здоров’ям”, – додала фахівець.

Скільки тоді шоколаду можна вживати?

Лікарі наголошують, що попри користь темного шоколаду, немає гарантій, що він принесе користь серцево-судинній системі. Проте немає нічого поганого в тому, аби їсти шоколад у помірних кількостях поєднуючи це із збалансованою дієтою, наголосив кардіолог Маджид Басіт. 

“Здоров’я серцево-судинної системи досягається здоровою їжею, активними фізичними вправами та повноцінним сном”, – запевнив лікар.

Інші корисні продукти для здоров’я

Раніше дієтологиня розповіла, який сир найкорисніший для здоров’я. До цього переліку увійшли моцарелла, фета, швейцарський сир, пармезан, козячий, рікотта та інші. 

Також дієтологи пояснили, чим корисні кеш’ю. За їхніми словами, це насіння корисне для серця, під час схуднення, здоров’я кісток, а також допомагає при діабеті. 

www.unian.ua