Президент США Дональд Трамп заявив, що війна в Україні могла бути завершена ще кілька років тому, якби вжили відповідні дипломатичні заходи. Він також висловив занепокоєння ситуацією, що склалася, та заявив, що “цивілізація гине”, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на прес-конференцію Трампа в Білому домі.
Трамп вважає, що війна могла не початися
Під час виступу Трамп заявив, що якби він залишався на посаді президента США, війна не почалася б узагалі.
“Я засмучений тим, що відбувається вже три роки. Якби я був президентом, цього б не сталося. Я бачу, як люди гинуть – такі цифри ми не бачили з часів Другої світової війни. Навіть без переговорного досвіду можна було б знайти рішення ще кілька років тому”, – сказав він.
За словами Трампа, конфлікт можна було вирішити без територіальних поступок для України.
“Я міг би досягти угоди по Україні, яка б дозволила зберегти майже всю українську територію та уникнути масштабних руйнувань. Але президент Байден вирішив цього не робити… І тепер ми маємо те, що маємо”, – зазначив американський лідер.
Переговори в Саудівській Аравії
18 лютого в Саудівській Аравії відбулася зустріч представників США та Росії, яка тривала 4,5 години.
Після завершення переговорів радник Трампа з національної безпеки Майк Волц підкреслив, що президент США прагне якнайшвидшого завершення війни.
Трамп продовжує наполягати на дипломатичних рішеннях, але його бачення мирної угоди залишається предметом дискусій як у США, так і серед союзників України.
Також ми писали про те, як торговельні «війни» Трампа вплинуть на Україну.
Коментувати