Жінки, які народжують після 33 років, мають більше шансів дожити до 90 років – дослідження

Нове дослідження показало, що жінки, які народжують дітей після 33 років, частіше доживають до 90 років і навіть більше порівняно з тими, хто має дітей до 29 років.

Ілюстративне фото
Жінки, які народжують після 33 років, мають більше шансів дожити до 90 років – дослідження

Нове дослідження показало, що жінки, які народжують дітей після 33 років, частіше доживають до 90 років і навіть більше порівняно з тими, хто має дітей до 29 років. Ці висновки були отримані в результаті дослідження, проведеного Школою медицини Бостонського університету і опублікованого в журналі Menopause, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на yourtango.

Дослідники виявили, що здатність мати дітей у пізньому віці може бути ознакою більш повільного старіння, а не лише наслідком відкладеної вагітності. Як пояснила професорка біостатистики Бостонського університету, Паола Себастьяні, пізніше народження дітей не обов’язково веде до довголіття, якщо це обрано як свідоме відкладання.

Зв’язок між пізнім материнством і довголіттям

Під час дослідження Себастьяні та її команда вивчили дані наукового проекту Long Life Family Study, який охоплював 551 сім’ю, багато членів яких дожили до похилого віку. Вони проаналізували вік, у якому 462 жінки народили свою останню дитину, та їхню тривалість життя.

Результати показали, що матері, які стали мамами у більш зрілому віці, не тільки живуть довше, але й у два рази частіше доживають до 95 років або більше. Дослідники припускають, що у таких жінок можуть бути генетичні особливості, які сповільнюють процес старіння та знижують ризик розвитку вікових захворювань, що також можуть впливати на фертильність.

Генетичні фактори та можливість передати їх наступним поколінням

Згідно з дослідженням, жінки, які можуть народжувати дітей у пізньому віці, мають певні генетичні варіанти, що дозволяють їм тримати більш молодий біологічний вік. Ці варіанти генів не лише сприяють здатності мати дітей в старшому віці, але й можуть допомогти передати ці гени нащадкам, що знижує ризик раннього старіння.

Доктор Томас Перлз, один з авторів дослідження, підкреслив, що ці факти можуть допомогти пояснити, чому 85% жінок доживають до 100 років і більше, в той час як серед чоловіків цей показник складає лише 15%.

З цього дослідження можна зробити висновок, що пізнє материнство може бути не лише результатом особистого вибору, але й важливим фактором, що сприяє більш довгому та здоровому життю.

Нагадаємо що жінки відкрили 61% ФОПів у 2024 році.