Російські спецслужби підтримали уряд Сербії в протистоянні антиурядовим протестам

Віцепрем'єр Сербії, Александр Вулін, висловив подяку російським спецслужбам за їхню допомогу в стримуванні багатомісячних протестів в Белграді.

Александр Вулін
Російські спецслужби підтримали уряд Сербії в протистоянні антиурядовим протестам

Віцепрем’єр Сербії, Александр Вулін, висловив подяку російським спецслужбам за їхню допомогу в стримуванні багатомісячних протестів в Белграді. За його словами, російські служби активно підтримували країну в боротьбі з антиурядовими протестами, особливо з інформаційної точки зору, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.

“Ми дуже вдячні російським спецслужбам, які завжди готові підтримати нас у боротьбі з кольоровими революціями, в першу чергу на інформаційному фронті. Вони розуміють, яку небезпеку представляють ці процеси для Сербії”, — сказав Вулін.

Варто зазначити, що Вулін є провідним проросійським політиком у Сербії і очолює одну з партій правлячої коаліції президента Александара Вучича. Раніше він очолював Агентство безпеки та інформації Сербії та займав посади міністра внутрішніх справ і оборони.

Протести в Сербії спалахнули на тлі зростання соціального незадоволення після трагедії на залізничній станції в Нові-Саді, де внаслідок обвалу даху загинули 15 осіб. У відповідь на це уряд Вучича зазнав політичних потрясінь: в обставинах кризової ситуації пішли у відставку міністри торгівлі, будівництва, транспорту та інфраструктури. Проте ці зміни не змогли вгамувати протестний рух, який звинувачує уряд у корупції та закликає до реформ.

Прем’єр-міністр Вучич, оголосивши свою відставку, пояснив цей крок наміром знизити політичну напругу. Також він анонсував, що мер Нові-Саду складе свої повноваження. Водночас Вучич закликав опозицію не бойкотувати парламентські вибори.

У листопаді 2024 року в Белграді розпочалися нові антиурядові мітинги, викликані катастрофою на залізничній станції. Протести продовжилися і в грудні того ж року, коли в Сербії відбулися протестні акції проти результатів виборів. Наприкінці січня Вучич висловив припущення щодо можливості проведення дострокових парламентських виборів у квітні. У березні 2025 року він оголосив, що вибори можуть відбутися за вимогою опозиції.

Недавно парламент Сербії вирішив відправити уряд у відставку після студентських протестів, які стали результатом катастрофи на вокзалі в Нові-Саді.

Раніше Азербайджан призупинив постачання газу до Сербії.