Виявляється, спосіб приготування кави може значно впливати на рівень “поганого” холестерину в організмі, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Nutrition, Metabolism and Cardiovascular Diseases, показало, що кава, яку багато хто п’є щодня в офісі, може містити підвищену кількість сполук, що погіршують ліпідний профіль. Однак є простий спосіб зменшити їх рівень — використовувати фільтрацію під час заварювання.
Як сполуки в каві впливають на здоров’я
У складі кави містяться рослинні сполуки, зокрема дітерпени, які можуть по-різному впливати на організм. Кафестол і кавеол — це компоненти, що пов’язані з підвищенням рівня “поганого” холестерину. Дослідження, проведене в Швеції, показало, що саме метод приготування кави визначає концентрацію цих сполук у готовому напої.
Вплив різних способів заварювання кави
Команда вчених протестувала різні методи приготування кави, як у побутових кавоварках, так і в професійних кавомашинах. Найгіршим виявився метод кип’ятіння кави у великій каструлі, тоді як фільтрація дозволяє знизити рівень шкідливих сполук до мінімуму.
Різні види кави та їх вплив на холестерин
Дослідження показало, що еспресо містить найбільше кафестолу — приблизно 1060 мг на літр. Кава з кавомашини також містить високі концентрації цих сполук: 174 мг/л кафестолу і 135 мг/л кавеолу. Напої, приготовані у френч-пресі, мали помірні значення шкідливих речовин.
Найбільш безпечним варіантом є кава, приготована через паперовий фільтр. У такому напої рівень шкідливих сполук становить лише 11,5 мг/л кафестолу і 8,2 мг/л кавеолу.
Що робити, щоб знизити ризик
Традиційно заварена кава без фільтра, популярна в деяких країнах, зокрема в Швеції, має найвищий вміст кафестолу — майже 940 мг/л, а також значні рівні кавеолу (680 мг/л). Однак і тут є рішення: навіть проста тканинна фільтрація або використання тканинного фільтра, наприклад, шкарпетки, може значно знизити концентрацію цих шкідливих сполук.
Висновок дослідження
Попри те, що результати дослідження надають важливі рекомендації, автори зазначають кілька обмежень роботи: невеликий обсяг вибірки, а також недостатньо враховані різні фактори, такі як розмір пір у фільтрах, температура води, тиск та особливості помелу кави.
Таким чином, для зменшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань, варто звертати увагу на методи заварювання кави, особливо коли йдеться про високі концентрації холестерину.
Раніше ми писали чи впливає вживання кави на кров’яний тиск.
Коментувати