Ексклюзив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» планує стати автономним у питанні енергоефективності і мінімізувати витрати на енергозабезпечення.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив ректор університету Анатолій Мельниченко.
«Ми працюємо над проєктом зі встановлення когенераційних установок, які дозволяють одночасно виробляти теплову енергію для опалення корпусів та генерувати електричну енергію. Для нас важливо підтверджувати, що ми як провідний технічний університет можемо дати відповідь на виклики часу. Енергозбереження та енергоефективність – це одна зі складових Стратегії розвитку університету, затвердженої в грудні 2024 року», – зазначив він.
«Наша задача – шукати способи диверсифікації енергетичних ризиків, щоб освітній процес забезпечувався безперервно. Ми і для живлення бібліотеки встановили сонячні панелі за спонсорські кошти. Це надзвичайно важливо, тому що у нас є електронний архів (близько 67 тисяч одиниць видань). Доступ до серверів, на яких розміщений електронний репозитарій має бути безперервний. До речі, все, що КПІ видає нині, є в електронному вигляді. Крім того, у бібліотеці зберігається понад 2 млн друкованих екземплярів», – сказав він.
Мельниченко додав, що нещодавно в університеті відкрили другу автономну сонячну електростанцію, яка здатна заживити Центр колективного користування науковим обладнанням. Тепер планується встановити сонячну станцію ще в одному з корпусів на Факультеті інформатики та обчислювальної техніки за кошти міжнародних наукових проєктів.
Як повідомляв Укрінформ, НАЗК та Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського уклали меморандум про співпрацю, згідно з яким студенти ІТ-спеціальностей зможуть пройти стажування та практику в агентстві.
Коментувати