В Україні від початку онлайн-аукціонів суборенди «Земельного банку» 20,521 тис. га державних земель передано в законне користування, що дозволило залучити до держбюджету 584,9 млн грн з ПДВ.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство економіки України.
Зазначається, що з жовтня 2024 року включно по березень 2025 року в системі «Прозорро. Продажі» проведено 506 онлайн-аукціонів суборенди державних сільгоспземель загальною площею 35, 235 га у 17 областях України. За результатами успішних аукціонів укладено 271 договір суборенди на земельні ділянки площею 20,521 га. За право користування державними сільськогосподарськими землями в межах проєкту «Земельний банк» сплачено 584,9 млн грн з урахуванням ПДВ.
«За шість місяців роботи «Земельного банку» ми бачимо, що прозорі онлайн-аукціони справді змінюють підхід до управління державними землями. В середньому 7 учасників змагаються за кожен лот, завдяки цьому стартова вартість суборенди земель зростає у 8 разів», — зазначила перша віцепрем'єр-міністерка України — міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Найбільша конкуренція спостерігалася у Вінницькій області де в середньому за лот змагались 22 учасники, Полтавській та Черкаській областях – в середньому 14 учасників на лот.
Крім того, за результатами укладених угод, найвищу середню ціну за гектар зафіксовано на Івано-Франківщині — 47,5 тис. грн. Найнижча середня вартість була на Закарпатті — 3 496 грн/га.
Зауважується що понад 69% переможців торгів – представники малого та середнього агробізнесу.
Серед регіонів за найвищою середньою ціною за гектар лідером є Івано-Франківська область — 47,5 тис. грн разом з ПДВ. Водночас найвищу вартість за гектар за підсумками півріччя має земельна ділянка площею 191 га на Черкащині — 56 тис. грн разом з ПДВ.
Станом на 3 квітня в електронній системі «Прозорро.Продажі» доступні 394 земельні ділянки для суборенди загальною площею майже 12 тис. га.
Серед наразі доступних ділянок є найбільший лот першого пулу «Земельного банку» — ділянка площею 3969 га у Кіровоградській області (стартова ціна – 13,7 млн грн, а повторний аукціон заплановано на 22 квітня). Найменша ділянка — площею 0,03 га — розташована на Закарпатті.
Загалом з початку проєкту було оголошено 966 аукціонів у 18 областях України щодо земель площею 42 223 га.
У Мінекономіки зазначили, що наразі «Земельний банк» продовжує роботу з масштабування проєкту і готує запуск другого пулу земель.
Як повідомлялось, ТОВ «Державний земельний банк» включило до другого пулу 2 479 ділянок землі орієнтовною вартістю в 1 млрд грн.
Коментувати