Фото Міжнародний валютний фонд (МВФ) шляхом розширення технічної підтримки поглиблює співпрацю з Україною у сфері економічних і фінансових реформ.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.
У Києві відбулося засідання Керівного Комітету Фонду розвитку потенціалу України (Ukraine Capacity Development Fund – UCDF), що адмініструється МВФ. У ньому взяли участь міністр фінансів України Сергій Марченко, голова Національного банку України Андрій Пишний, перший заступник міністра фінансів Денис Улютін та заступники Юрій Драганчук і Світлана Воробей, а МВФ представляли заступниця директора Європейського департаменту МВФ Ума Рамакрішнан, керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей, інші експерти Фонду та представники країн-донорів UCDF.
"З моменту заснування UCDF Міністерство фінансів отримало технічну підтримку у важливих для бюджетної системи сферах, включаючи допомогу у розробці та імплементації Національної стратегії доходів, реформу податкового адміністрування, управління державними фінансами, середньострокове бюджетне планування, а також оцінку та управління фіскальними ризиками", – зазначив Марченко.
За результатами річного звіту, Фонд відзначив відданість України порядку денному реформ та ефективність мобілізації внутрішніх фінансових ресурсів і управління бюджетними ризиками, незважаючи на складні зовнішні умови.
У міністерстві зауважили, що завдання UCDF узгоджуються з реформами в межах програми Механізму розширеного фінансування МВФ (EFF), що дозволяє ефективніше реалізовувати фінансову програму співпраці. Україна вже пройшла сім переглядів EFF, що є рекордним показником.
У п'ятирічній перспективі цільовий бюджет Фонду розвитку потенціалу України сягає 65 млн доларів США. Станом на сьогодні внески донорів становлять 36 млн доларів США. Донорами є Нідерланди, Канада, Швейцарія, Словаччина, Європейська Комісія, Латвія, Ірландія, Польща, Японія, Литва та Фінляндія.
Як повідомлялося, Фонд розвитку потенціалу України розпочав свою роботу 13 лютого 2024 року для забезпечення ресурсів технічної допомоги економічним реформам України.
Ключові напрямки робочого плану UCDF: фіскальні реформи (мобілізація доходів, управління державними фінансами); грошово-кредитна політика; регулювання фінансового сектору; фінансова доброчесність та боротьба з корупцією; статистика; навчальні програми для українських посадовців з урахуванням потреб країни та технічна допомога щодо макроекономічної політики.
Фото: facebook.com/minfin.gov.ua
Коментувати