Як зробити каву максимально корисною: названо 8 помилок, що можуть зашкодити здоров’ю

Як зробити каву максимально корисною: названо 8 помилок, що можуть зашкодити здоров’ю

Кава стане корисною, якщо споживати її в помірних кількостях/ колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Кава – це улюблений для багатьох напій, певною мірою корисний для здоров’я, якщо споживати його в помірних кількостях. Однак якщо зловживати рідними підсолоджувачами та добавками, переборщити з кавою легко, а отже, і нашкодити організму, пише Verywellhealth.

Якщо ви любите каву і хочете отримати від неї максималону користь, скористайтеся наведеними порадами, які ґрунтуються на наукових дослідженнях.

1. Надмірне використання вершків

Хоч вершки покращують смак, додають солодкості та охолоджують гарячу каву, не всі вони позитивно впливають на здоров’я. Залежно від типу (і кількості) вершків, які ви додаєте в каву, ви можете зробити свій напій менш корисним.

Відео дня

Наприклад, лише 2 столові ложки вершків зі смаком ванілі можуть додати до вашого напою ще 60 калорій, 2 грами жиру та 10 грамів цукру.

Натомість експерти радять більш здоровий варіант – додати трохи несолодкого соєвого або вівсяного молока, яке забезпечить кремоподібність напою, проте буде без зайвих жиру та цукру.

2. Надмірне використання цукру та штучних підсолоджувачів

Каву легко перевантажити цукром і потенційно небажаними калоріями, якщо її підсолоджувати.

Наприклад, 2 столові ложки ванільного сиропу можуть забезпечити 80 калорій і 20 грамів доданого цукру. Натомість додайте лише половину звичайного підсолоджувача і трохи меленої кориці для аромату.

3. Вибір низькоякісної або неорганічної кави

Не вся кава однаково якісна. Багато низькоякісних кавових зерен оброблені синтетичними пестицидами та хімікатами, які можуть негативно впливати на ваше здоров’я. Подумайте про вибір високоякісної органічно вирощеної кави з позначкою “USDA Organic”.

4. Вживання кави у непідходящий час 

Кофеїн є природним стимулятором, тому якщо пити каву цілий день, можна помітити її небажаний вплив на психічне здоров’я та режим сну.

Залежно від того, наскільки ви чутливі до кофеїну, вживання великої кількості кави може сприяти підвищенню нервозності, посиленню тривоги чи стресу. Дехто вважає, що кава натщесерце може призвести до розладу травлення або кислотного рефлюксу.

Кофеїн має період напіврозпаду приблизно від 3 до 7 годин, тобто певна його кількість залишається в організмі через шість-14 годин після того, як ви пили каву. Якщо ви п’єте каву вдень і вам важко заснути ввечері, можливо, відмовтеся від післяобіднього кавування.

5. Ігнорування натуральних підсилювачів смаку

Замість синтетичних ароматизаторів і підсилювачів смаку скористайтеся натуральними, які можуть бути корисними для здоров’я. Кориця, мускатний горіх, какао-порошок, ванільний екстракт додадуть вашій чашці глибокого унікального смаку навіть без додавання цукру чи штучних інгредієнтів.

6. Вживання кави, приготовленої у магазині

Виготовлені на замовлення кавові напої від мереж зручні, але, як правило, містять інгредієнти, які вносять зайві калорії, нездорові жири й доданий цукор із сиропів і ароматизаторів. 

Цією послугою можна користуватися іноді, але якщо ви вживаєте готову каву регулярно, вона може зашкодити здоров’ю. Готуючи каву вдома, можна контролювати вміст чашки.

7. Ігнорування води

Ви не повинні покладатися на каву як на основне джерело гідратації. Просто вода теж необхідна для загального здоров’я, адже вона підтримує багато основних функцій організму.

8. Використання пластикових кавоварок 

Варити каву в пластикових машинах зручно, але це може нести приховані ризики для здоров’я. Під впливом гарячої води деякі види пластику можуть виділяти хімічні речовини, такі як бісфенол А (BPA) або фталати, у каву під час багаторазового використання.

Ці сполуки загрожують гормональними збоями та іншими проблемами зі здоров’ям. Подумайте про перехід на кавоварки, виготовлені з нержавіючої сталі, скла або кераміки, щоб готувати більш здоровий напій із меншим ризиком. 

Раніше УНІАН розповідав, як кава впливає на мозок. Зазначалося, що люди похилого віку, які регулярно п’ють каву,  менше ризикують мати деменцію у майбутньому, але в є нюанс: це стосується лише несолодкої кави з кофеїном. 

Зв’язок між вживанням кави і розвитком деменції було виявлено в результаті дослідження медичних записів 204 847 людей у Великобританії віком від 40 до 69 років на початку періоду дослідження. 

“Споживання кави з кофеїном, особливо несолодкої, пов’язане зі зниженням ризику хвороби Альцгеймера та пов’язаних з нею деменцій, а також хвороби Паркінсона. Для підсолодженої кави таких зв’язків не спостерігалося”, – зазначили дослідники у своїй статті.

www.unian.ua