Енергокомпанії не публікують фінзвітність попри відсутність заборони – експерти

Попри відсутність прямої заборони на публікацію фінансової звітності, енергетичні компанії не оприлюднюють відповідні документи.

Про це йдеться у звіті "Індекс прозорості енергетики-2023", підготовленому аналітичним центром DiXi Group, передає Укрінформ.

"Незважаючи на відсутність прямої директивної заборони щодо публікації і тимчасового скасування відповідальності за неподання чи несвоєчасне подання звітності упродовж дії воєнного стану, більшість компаній у вибірці уже другий рік поспіль не публікують актуальну фінансову звітність, підготовлену за МСФЗ, та аудиторські висновки до неї", – йдеться у звіті.

Крім того, частина компаній закрила доступ і до фінансової звітності за попередні періоди. Згідно зі звітом, лише три компанії з досліджуваної вибірки продовжили публікацію актуальної фінансової звітності.

"Вважаємо, що неоприлюднення фінансової звітності може бути виправдане лише у випадках, коли її формування є ускладненим чи неможливим внаслідок розташування окремих структурних підрозділів компанії у районах проведення бойових дій у період дії воєнного стану", – наголошується у звіті.

В інших випадках експерти наполягають на відновленні доступу до фінансових звітів, принаймні, за періоди до 2022 року.

Окремо експерти звернули увагу, що навіть державні енергетичні компанії припинили публікувати окремі нефінансові звіти, підготовлені за міжнародними стандартами. До повномасштабного вторгнення державні компанії демонстрували лідерство в оприлюдненні нефінансових звітів.

Під час підготовки звіту "Індекс прозорості енергетики-2023" аналізувалася публікація звітності 20 енергетичних компаній, які у 2020 році увійшли до останнього актуального рейтингу платників податків та є підприємствами, що становлять суспільний інтерес. Зокрема, йдеться про Укрнафту, Групу Нафтогаз, Оператора ГТС України, Укренерго, Енергоатом.

www.ukrinform.ua

Exit mobile version