Зміни в рівні холестерину можуть стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, таких як серцево-судинні захворювання. Щоб уникнути цих ризиків, важливо звертати увагу на своє харчування, а деякі продукти потрібно обов’язково обмежити. Дієтологи наголошують на тому, що певні харчові звички можуть підвищити рівень холестерину, що негативно позначиться на здоров’ї, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Eatingwell.
Які продукти сприяють підвищенню рівня холестерину
Одним із головних ворогів здорового рівня холестерину є оброблене м’ясо, яке включає не лише популярні хот-доги та ковбаси, а й інші продукти, такі як індичка, шинка та ростбіф, які часто продаються у магазині в готовому вигляді. Згідно з висновками дієтологів, оброблене м’ясо містить велику кількість насичених жирів, що можуть підвищувати рівень поганого холестерину в організмі.
Дієтолог Карлі Харт зазначає, що навіть продукти з меншою кількістю жиру, як, наприклад, індичий бекон, все одно містять насичені жири, хоча й у меншій кількості.
Вплив обробленого м’яса на кишковий мікробіом
Ще одним важливим аспектом є вплив обробленого м’яса на мікробіом кишечника. Зниження різноманітності кишкових бактерій може вплинути на рівень холестерину в організмі. Збалансований мікробіом допомагає регулювати всмоктування та виведення холестерину, що має важливе значення для запобігання серцево-судинним захворюванням. Тому важливо вживати продукти, які сприяють підтримці здоров’я кишківника.
Високий вміст натрію в обробленому м’ясі
Ще одна небезпека, пов’язана з обробленим м’ясом, — це високий вміст натрію. Для прикладу, 100 грамів запеченої індичої грудки містять лише 99 міліграмів натрію, тоді як така ж кількість гастрономічної індички має цілих 810 міліграмів. Натрій збільшує ризик підвищення кров’яного тиску, що шкодить серцево-судинному здоров’ю.
Як знизити рівень холестерину
Дієтологи пропонують кілька простих способів знизити рівень холестерину без шкоди для здоров’я:
- Вживайте більше клітковини. Клітковина допомагає зменшити всмоктування холестерину в організмі, тому варто вживати більше овочів, фруктів і цільнозернових продуктів.
- Омега-3 жирні кислоти. Це корисні жири, що зменшують запалення і допомагають нормалізувати рівень холестерину. Джерела омега-3 — це жирна риба, насіння льону, авокадо та горіхи.
- Вибір здорових білків. Оскільки оброблене м’ясо не є найкращим вибором, краще вживати нежирні білки, такі як курка, риба або рослинні джерела білка, наприклад, пюре з нуту.
Дотримуючись цих простих порад, можна значно покращити своє здоров’я і знизити ризик серцево-судинних захворювань, зберігаючи оптимальний рівень холестерину.
Нагадаємо яка олія авокадо чи оливкова корисніша для здоров’я.
Коментувати