Що відбудеться, якщо Росія відмовиться від перемир’я? Зеленський про план ‘Б’

Президент України Володимир Зеленський пояснив, як проходять переговори щодо припинення вогню в Україні і чи є план "Б", якщо Росія відмовиться від перемир'я.

Володимир Зеленський
Що відбудеться, якщо Росія відмовиться від перемир'я? Зеленський про план 'Б'

Президент України Володимир Зеленський пояснив, як проходять переговори щодо припинення вогню в Україні і чи є план “Б”, якщо Росія відмовиться від перемир’я. За словами президента, ініціативу щодо повного припинення бойових дій на себе взяли Сполучені Штати, і саме вони лідирують у цьому процесі, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на PolitExpert.

Зеленський повідомив, що США зараз ведуть переговори про припинення вогню, і на даний момент “їм ніхто не заважає” здійснювати ці кроки. Він також зазначив, що хоча інші країни виявляють бажання долучитися до процесу, саме США мають найбільший вплив у цьому питанні.

“Ми зараз працюємо з США щодо припинення вогню, і вони ведуть цей процес. Їм не заважають здійснювати кроки в цьому напрямку”, — підкреслив президент. Він також додав, що у разі невдачі переговорів США пообіцяли вжити “відповідних сильних кроків”, хоча деталі цих заходів поки не були озвучені.

Зеленський пояснив, що для України важливими є санкції та військова підтримка з боку партнерів, і саме на ці два аспекти країна очікує у разі провалу мирних переговорів.

Також президент наголосив на важливості гарантій безпеки для України. Він зазначив, що міжнародні партнери ясно дали зрозуміти, що надання таких гарантій у разі активних бойових дій неможливе. Тому Україна сподівається отримати їх під час режиму припинення вогню або в момент підписання мирної угоди.

“Ми з європейцями маємо спільне розуміння, що гарантії безпеки повинні бути надані на етапі припинення вогню”, — сказав Зеленський.

Президент також вказав, що затягування переговорного процесу невигідне і для США, тому обидві сторони очікують на конкретні результати.

“Я вважаю, що й США не вигідні довгі переговори, тому ми повинні отримати результат. І ми сподіваємося, що це буде так”, — додав він.

Переговори щодо завершення війни відбулися минулого місяця за участю Сполучених Штатів, делегацій України та Росії. Спочатку США запропонували повне перемир’я, а згодом озвучили ідею 30-денного припинення вогню. США та Україна оприлюднили спільну заяву щодо перемовин, в той час як Росія також опублікувала свою версію, в якій висунула ряд умов для перемир’я в Чорному морі. Проте незабаром Кремль відкинув мирні ініціативи США, вважаючи, що ці пропозиції не вирішують “проблеми” Росії.

Нагадаємо чи відправлятиме Фінляндія війська до України на початку перемир’я.