Як зробити каву міцнішою без додаткових інструментів: прості секрети

Виявляється, що для приготування більш міцної кави не потрібно купувати дорогі інструменти чи спеціальні фільтри.

Ілюстративне фото
Як зробити каву міцнішою без додаткових інструментів: прості секрети

Виявляється, що для приготування більш міцної кави не потрібно купувати дорогі інструменти чи спеціальні фільтри. Дослідження показують, що проста техніка повільного наливання води на мелені зерна може суттєво покращити смак вашого напою, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на The Guardian.

Незважаючи на існування безлічі способів приготування кави — від гейзерних кавоварок до френч-пресів і професійних машин — пуровер залишаєтся класичним вибором для багатьох. Співавтор дослідження доктор Арнольд Матійссен з Пенсільванського університету розповів, що повільне наливання води з чайника з тонким носиком підвищує час контакту води з меленими зернами, а наливання з більшої висоти посилює перемішування, що в свою чергу покращує екстракцію кави.

Водночас він попереджає, що якщо наливати воду занадто повільно або з занадто великої висоти, струмінь може розпастися на дрібні краплі, що може негативно вплинути на процес екстракції.

Матійссен і його колеги описують серію експериментів, в яких використовували прозорі частинки гелю з діоксиду кремнію, щоб імітувати мелену каву. Лазерні промені освітлювали частинки, і знімали їх за допомогою високошвидкісної камери, що дозволило точно дослідити ефективність різних методів наливання води.

Виявилося, що повільне наливання води збільшує час контакту, але при занадто низькому наливанні струмінь води недостатньо проникливий, щоб правильно перемішати частинки. Однак при наливанні з вищої висоти струмінь води активніше перемішує частинки, і ефект “лавини” допомагає ще більше посилити екстракцію, оскільки частинки з країв зміщуються всередину.

“Збільшена висота наливання компенсує повільне додавання води, що дозволяє досягти більш інтенсивного ефекту екстракції”, — пояснив Матійссен.

Експерименти показали, що для досягнення міцнішого смаку кави важливо, щоб потік води залишався безперервним. Для тих, хто хоче спробувати це вдома, дослідники радять зменшити кількість кави на 10% — наприклад, з 20 до 18 грамів на чашку — і поекспериментувати з висотою наливання води (але не більше 30 см для безпеки).

Це відкриття надає нові можливості для любителів кави, що шукають спосіб зробити свій напій більш міцним без необхідності використовувати додаткове обладнання.

Раніше Херсонський кавун отримав географічне зазначення.