Європейська Бізнес Асоціація звернулася з офіційним листом до керівництва Європейської комісії із закликом продовжити режим безбар'єрної торгівлі з Україною після 5 червня 2025 року.
Про це повідомляється на сайті асоціації, передає Укрінформ.
На думку бізнес-спільноти, скасування автономних торговельних заходів може мати відчутні негативні наслідки для української економіки, яка зазнала суттєвих втрат через повномасштабне вторгнення Росії. Особливо постраждала аграрна галузь, де прямі збитки перевищують 80 млрд дол.
"Невизначеність щодо правил торгівлі між Україною та ЄС після 5 червня ускладнює стратегічне планування, ставить під ризик укладення комерційних угод та перешкоджає безперервності бізнес-операцій", – зазначають в ЄБА.
За даними асоціації, для деяких компаній скасування "торговельного безвізу" може означати припинення діяльності або навіть закриття підприємств, що поставить під загрозу доступність базових продуктів для споживачів та продовольчу безпеку на регіональному та глобальному рівнях.
В асоціації нагадали, що ЄС впровадив тимчасову лібералізацію торгівлі, скасувавши передбачені Угодою про асоціацію між Україною та ЄС митні обмеження. У травні 2024 року Європейський парламент і Рада ЄС ухвалили Регламент, який продовжив ці заходи.
Завдяки цьому рішенню понад 50 українських молочних підприємств отримали дозволи на експорт своєї продукції до країн ЄС, оперативно переорієнтувавши постачання через західний кордон.
"У зв’язку з цим, Європейська Бізнес Асоціація закликає Європейську комісію вжити необхідних заходів для продовження безбар’єрної торгівлі після 5 червня 2025 року. Це рішення є критично важливим для підтримки українського аграрного сектору та забезпечення економічної стійкості України для її подальшої інтеграції до європейського торговельного простору", – наголошується у повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, Україна веде діалог з усіма партнерами в ЄС, щоб продовжити дію так званих автономних торговельних заходів (АТЗ), запроваджених Євросоюзом для торгівлі з Україною, принаймні до кінця цього року, аби зберегти безмитний режим торгівлі між Україною і ЄС до укладення нової двосторонньої торговельної угоди
Коментувати