Як вишня впливає на сон: досвідчені дієтологи розкрили користь цього фрукту

Як вишня впливає на сон: досвідчені дієтологи розкрили користь цього фрукту

Вишня є природним джерелом мелатоніну, який регулює режим сну / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Вишня не лише додає кольору і смаку до сезонних страв, але й доволі корисна для здоров’я. Як впливає цей продукт на організм і як краще його вживати, порталу MarthaStewart розповіли зареєстровані дієтологи.

Вишні – це кісточкові фрукти, як і персики, сливи. Об’єднує їх те, що плоди мають неїстівні кісточки. Існує два основні сорти вишні: солодка і терпка, також відома як кисла. 

Видання зазначає, що вживання вишні має багато переваг для організму.

Відео дня

1. Підтримує режим сну

Вишні, особливо кислі, є природним джерелом мелатоніну, каже зареєстрована дієтологиня Даніела Новотні. Мелатонін – це гормон, який регулює режим сну, допомагаючи заснути вночі. 

Було встановлено, що терпкий вишневий сік покращує “тривалість і якість сну, особливо у тих, хто бореться з безсонням”, повідомив лікар-дієтолог Емі Кон.

2. Зменшує ризик хвороб

Вишні є чудовим джерелом антиоксидантів – сполук, які борються із запаленням і окисним стресом в організмі. Саме тривале запалення та окислювальний стрес можуть пошкодити здорові клітини, збільшивши ризик хронічних захворювань. За словами Новотні, у вишні основними антиоксидантами є антоціани та вітамін С.

3. Покращує травлення

Завдяки високому вмісту клітковини вишня вважається одним із найкращих продуктів для травлення.

Як стверджує Новотні, клітковина корисна для регулювання дефекації, що допомагає запобігти закрепам. Вона також сприяє здоровому мікробіому – ключовому компоненту здорового травлення.

4. Корисна для серця

Ще одна перевага вишні – її позитивний вплив на серце. Як ствержує Новотні, клітковина фруктів знижує рівень ЛПНЩ (“поганого”) холестерину у крові. ЛПНЩ збільшує ризик серцевих захворювань, блокуючи кровоносні судини та перешкоджаючи належному кровотоку, тому його важливо контролювати. 

Антиоксиданти у вишні знижують ризик серцевих захворювань, зменшуючи запалення та окислювальний стрес.

5. Підтримує імунну функцію

Вживання вишні піде на користь вашій імунній системі. У цьому заслуга вітаміну С – потужному антиоксиданту, який, за словами Кон, захистить ваші клітини та збереже ваше тіло здоровим. Також вітамін С необхідний для виробленні білих кров’яних тілець, які беруть участь у боротьбі з інфекціями, зазначила Новотні.

Як вибрати вишні

Як пояснив шеф-кухар, викладач кондитерського мистецтва в Інституті кулінарної освіти в Нью-Йорку Кірін Болдуїн, якісні вишні злегка м’які на дотик і мають колір від яскраво-червоного до темно-червоного. За його словами, важливо звертати увагу на коричневі плями або пошкоджену шкіру на плодах – вони можуть свідчити про те, що вишні несвіжі.

Як вживати вишні

Для отримання максимальної корисні найкраще їсти вишні окремо. Для перекусів підходить солодкий сорт. Кислі вишні можна використати як інгредієнт страв.

І солодка, і терпка вишня добре поєднується з молочними інгредієнтами, горіхами та іншими літніми фруктами, наприклад, персиками.

Вишню часто додають до солодощів, але не тільки.

“Кисла вишня добре поєднується з м’ясом, сирами та спеціями в солоних стравах”, – розповіла Болдуїн. Їх також можна додавати до качки або дичини, тому що їх кислота врівноважує загальний смак страви.

У солодких стравах, таких як пироги, чизкейки, вишня збалансовує смак. Вдале поєднання вона має і з чорним шоколадом.

Вишні є популярним інгредієнтом для варення та джемів. Такі страви можна подавати з йогуртом, морозивом, сиром, вівсяними пластівцями.

Раніше УНІАН розповідав, чому корисно їсти чорницю. Учені дослідили, що ця ягода багата на поліфеноли, особливо антоціани, які надають їй яскравого кольору. Для людського організму вони важливі тим, що підтримують здоров’я серця, зменшуючи окислювальний стрес і запалення.

Нещодавнє дослідження показало, що поліфеноли в чорниці можуть позитивно впливати також на мікробіом кишечника, який відіграє вирішальну роль у загальному здоров’ї.

Додавання чорниці до раціону – простий спосіб покращити здоров’я. Причому, запевнили дієтологи, неважливо, вживаєте ви свіжі чи заморожені чорниці, додаєте їх у коктейль чи посипаєте ними вівсяні пластівці.

www.unian.ua