Ексклюзив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук переконаний, що найближчим часом відбудеться значний прорив у розвитку українського оборонно-промислового комплексу.
Про це він сказав у програмі «Є розмова» на YouTube-каналі Укрінформу.
«Фактично вже четвертий рік поспіль Радою затверджується бюджет, більша частина якого спрямовується на Збройні сили України», – зазначив він.
Спікер наголосив на активній роботі парламентаріїв на міжнародному рівні. За його словами, після чеської ініціативи щодо закупівлі снарядів для України та ініціатив Європейського Союзу отримано «данську модель» фінансування, коли міжнародні партнери інвестують в український оборонний комплекс. Норвегія також надає значну підтримку.
«В межах українського парламенту було ухвалено низку рішень, спрямованих на підтримку українських виробників. Ми ухвалили багато законів, які звільняють від мит і тарифів будь-яке озброєння та комплектуючі, що надходять в Україну. Також ми створили інституції на різних рівнях, зокрема "інвестиційні няні", для підтримки ІТ-розробок та військово-промислового комплексу», – зауважив Стефанчук.
Всі ці кроки, за його словами, вже дають результат.
«Сьогодні ми бачимо вражаючі розробки в Україні. Коли мої колеги приїжджають, вони вражені тим, як швидко ми рухаємося вперед. Вони бачать наш прогрес і довіряють нам, інвестуючи в український промисловий комплекс, зокрема в розробки дронів, антидронових систем та далекобійної зброї. Хоча я не можу розголошувати всі деталі, як член Ставки можу сказати, що найближчим часом ми будемо свідками значного прориву у розвитку нашого оборонно-промислового комплексу», – зазначив Голова ВР.
Він наголосив, що війна — це «найважча й найдорожча річ, яка тільки може бути».
«Та кількість коштів, яку нам передали партнери, — це унікальний результат роботи всієї української дипломатії під керівництвом Президента України. Адже сьогодні близько 70 копійок з кожної гривні — це гроші, які ми отримали від наших партнерів», – заявив спікер.
Водночас, за його словами, міжнародні партнери наголошують, що українська влада також має «показати, що ми налаштовані на перемогу».
Голова ВР підкреслив, що підвищення військового збору є обґрунтованим рішенням.
«На третьому році війни питання про підвищення на 3,5% військового збору виглядає обґрунтовано. Розумію, що це складно, але без фінансування нашої перемоги, без підтримки оборони ми не виграємо цю війну», – наголосив Стефанчук.
За його словами, після ухвалення відповідних рішень з'являються закиди, що, мовляв, більше страждає «білий» сектор, який сплачує всі податки.
«Але завдання вже не парламенту, а органів, що займаються «чорним» сектором, — організувати процес «відбілювання». Тому окремо ми вирішили питання, пов'язані з підвищенням акцизів на тютюн і алкоголь. Всі ці кошти йдуть на Збройні сили України», – підкреслив спікер.
Він наголосив, що наразі все, що Україна отримує з податків, йде на підтримку Сил оборони.
«Все, що ми можемо зібрати як податки, тарифи, мита чи інші надходження, — це все йде на армію. Тому ми маємо чітко зрозуміти: або ми фінансуємо свою армію, або чужу. Третього вибору немає. І це важлива фінансова математика, яку потрібно усвідомлювати суспільству. На превеликий жаль, парламенту доводиться приймати і такі непопулярні рішення», – заявив Голова ВР.
Як повідомляв Укрінформ, оборонно-промисловий комплекс України зріс з 70 мільярдів гривень у 2022 році до 1,5 трильйона у 2025-му.
Коментувати