Делікатний режим підходить не для всіх типів речей.
Перед пранням важливо зрозуміти, який режим потрібно обирати для того чи іншого виду одягу / колаж УНІАН, фото freepik.com
Багато людей під час прання речей задаються питанням, який цикл прання краще використовувати. Тому більшість використовує часто делікатний режим, коли має сумніви щодо цього питання. Однак делікатне прання не завжди є кращим вибором для деякого одягу. Про це пише експертка з прибирання Джолі Керр для Better Homes and Gardens.
Що таке делікатне прання?
“Різні налаштування пральної машини забезпечують різні умови води, циклу та механічного впливу. Температура води може коливатися від холодної до гарячої, залежно від налаштувань пральної машини. Швидкість циклу, як прання, так і віджимання, а також тривалість всього циклу також визначається обраним вами налаштуванням. Делікатні цикли, як правило, мають меншу тривалість, ніж звичайні цикли або цикли для інтенсивного прання”, – пояснила експертка.
За словами Керр, зазвичай є три цикли прання: звичайний, постійного віджиму та делікатного прання. Звичайний цикл є швидким, тобто і прання, і віджим відбуваються на високій швидкості. Режим постійного віджиму – швидкий/повільний, а це означає, що цикл прання відбувається швидко, а віджим повільно, завдяки чому він стає ідеальним для тканин, які схильні до зминання.
Відео дня
“Для порівняння, делікатний режим – це повільний/повільний цикл. Це найкращий вибір для тонких або делікатних тканин, а також для прикрашеного одягу, який може бути пошкоджений при швидкому пранні. Делікатне прання, як правило, коротше, ніж інші режими прання, і використовує лише холодну воду”, – зауважила фахівець.
Що можна прати в режимі делікатного прання?
Делікатне прання є найкращим вибором для тканин, які можна легко пошкодити, а також для деяких типів одягу, які потребують дбайливого ставлення, до прикладу, бюстгальтерів або купальників. Тому Керр назвала тканини та вироби, які можна прати у такому режимі:
Що не можна прати в режимі делікатного прання?
Експертка радить не використовувати делікатний режим для прання великих або дуже забруднених речей.
Повільніший, коротший цикл і холодна вода не очистять ці речі так само добре, як звичайний або інтенсивний цикл прання”, – зазначила Керр.
Тому вона назвав речі, які не варто прати на такому режимі:
Інші поради експертів щодо прання
Раніше експерти розповіли, як прати взуття у пральній машині, аби не пошкодити його. За їхніми словами, тверді підошви або металеві люверси можуть пошкодитися, б’ючись об барабан.
Також стало відомо, які речі ніколи не можна прати з кондиціонером для білизни. Зокрема вони радять перед пранням завжди перевіряти етикетку з догляду за одягом або предметом домашнього вжитку.
Коментувати