Чи потрібно промивати стейки лосося перед приготуванням: фахівець дав корисні поради

Чи потрібно промивати стейки лосося перед приготуванням: фахівець дав корисні поради

Експерт каже, що лосось не потрібно промивати, оскільки це може бути небезпечно / колаж УНІАН, фото pixabay, ua.depositphotos.com

Багато людей полюбляє лосось, а особливо страви, які можна приготувати з цієї риби. Однак постає питання, чи потрібно промивати водою лосось перед приготуванням. Як зазначає спеціаліст з питань безпеки морепродуктів Разіє Фарзад, цю рибу не потрібно промивати перед приготуванням, пише Southern Living.

“Рекомендації з безпеки харчових продуктів припускають, що промивання м’яса, включаючи рибу/лосося, може збільшити ризик поширення патогенних (хвороботворних) бактерій на вашій кухні”, – пояснила вона.

За її словами, незалежно від того, який саме лосось ви купуєте, його не варто промивати. Зокрема експерт радить також обирати лосось, який має вологий вигляд, адже це свідчить про його свіжість. Ви навіть можете попросити продавця понюхати рибу, і якщо запах буде неприємним, то пошукайте інший шматок. 

Відео дня

Що буде, якщо промити рибу?

“Бризки води можуть поширювати бактерії з лосося на інші поверхні та продукти на кухні”, – зауважила Фарзад. 

Якщо ж ви хочете промити рибу, то переконайтеся, що раковина чиста, каже фахівець. Коли ви закінчите, то обов’язково очистьте та продезінфікуйте раковину та всі інші поверхні, яких ви торкалися після цього. 

“Також не допускайте контакту риби з іншими продуктами харчування та кухонними предметами під час і після промивання”, – радить експерт.

Чи потрібно промивати лосось, аби зняти шкірку?

Попри те, що шкіру лосося не обов’язково знімати, промивання риби не полегшує її видалення. Тому Фарзад радить готувати лосося шкірою донизу на розпеченій сковороді, завдяки чому вона відокремиться від м’яса під час приготування. 

Зокрема у Міністерстві сільського господарства США рекомендують готувати цю рибу за температури 62 градуси Цельсію.

Експерт підсумувала, що як тільки риба стане прохолодною, ви зможете зняти з неї шкірку без особливих зусиль. Для того, аби зняти шкірку перед приготуванням риби, Фарзад радить використовувати гострий ніж або ж поставити її у холодильник, щоб вона стала твердішою.

Інші цікаві матеріали про лосось

Раніше шеф-кухар поділився улюбленим рецептом Річарда Гіра з приготування лосося. Ця страва складається зі смаженого шотландського лосося зі спагеті з кабачками та пюре з солодкої цибулі. 

Також фахівці розповіли, чи можна їсти шкірку лосося. За словами експертів, поживні речовини, які є в цій рибі, можуть поліпшити якість сну, зміцнити імунну систему, зробити кістки міцнішими і підтримувати здоров’я очей.

www.unian.ua