Стало відомо, чи є у котів пупки

Стало відомо, чи є у котів пупки

Коти вражають своєю тілобудовою, проте за народженням вони схожі з людьми / фото ua.depositphotos.com

Багато людей завжди дивуються через анатомічні особливості котів. Однак виникає питання, чи мають коти пупки. Відповідь – однозначно так. Про це пише IFLScience. 

У виданні нагадали, що пупок – це шрам, який утворюється після відсікання пуповини після народження. Пуповина забезпечує доставку кисню та поживних речовин до ембріона, поки він знаходиться всередині матері, проте як тільки дитина народжується, цей орган втрачає свою функцію та відпадає, залишаючи після себе унікальний шрам. 

Тому коти, як і всі плацентарні ссавці, мають пупки. 

Відео дня

“Ссавці поділяються на три основні категорії: плацентарні ссавці, сумчасті та однопрохідні. Плацентарні ссавці – це ті, які розвиваються у внутрішній утробі матері до народження – до них відносяться коти, собаки, мавпи, люди і так далі. Сумчасті народжують недорозвинених дитинчат, які харчуються через жовтковий мішок, перебуваючи в утробі матері, а решту свого розвитку проводять у зовнішньому мішку, схожому на утробу, де харчуються материнським молоком – до цієї групи належать кенгуру, коали та вомбати. Нарешті, однопрохідні ссавці, яких налічується лише п’ять видів, відкладають яйця, а не народжують живих дитинчат”, – підкреслюють у матеріалі.

Через те, що плацентарні ссавці є єдиними видами, які мають пуповину, що прикріплюється до плаценти в утробі матері, логічно припустити, що вони – єдині тварини, які мають “пупок”, проте чи насправді це так?

Зокрема у компанії Мерріам-Вебстер кажуть, що пупок це як “заглиблення в середині живота, яке позначає точку колишнього прикріплення пуповини або жовткової ніжки”. 

“Жовткова ніжка” у цьому визначенні є важливою, адже це означає, що тварини, які харчуються за допомогою жовтка, також можуть мати пупки. 

“Коли живородні рептилії та деякі види риб розвиваються всередині матері, вони також прикріплюються до жовткових мішків, а не до стінки плаценти. Однак не всі живородні види риб живляться через жовтковий мішок, що називається лецитотрофією; деякі отримують поживні речовини безпосередньо від матері, подібно до плацентарних ссавців, – цей процес називається матротрофією”, – пояснили у матеріалі.

У виданні додають, якщо ви знаєте, що шукати, то всюди побачите пупки, навіть на динозаврах. Зокрема їх можна знайти у підчерев’ї змії, котів та ламантинів. Крім того, у кожної тварини версія пупка є унікальною. 

Інші цікавинки про котів

Раніше експерт пояснив, чому коти муркочуть. За його словами, звук муркотіння виходить з котячої гортані, де знаходяться голосові зв’язки кота, а така особливість тваринок є природною поведінкою.

Також ветеринар пояснила, чому коти так ненавидять купатися. Вона наголосила, що такий страх у тварин виникає через те, що вони можуть розвинути страхи або фобії щодо певних речей, якщо вони раніше мали з ними невдалий досвід.

www.unian.ua