Кращий чай для травлення: головні продукти для здоров’я кишківника

Проблеми з шлунком, такі як гази, здуття живота, діарея або запори, — це поширені скарги багатьох людей.

Ілюстративне фото
Кращий чай для травлення: головні продукти для здоров'я кишківника

Проблеми з шлунком, такі як гази, здуття живота, діарея або запори, — це поширені скарги багатьох людей. Хоча коригування харчування може значно допомогти в усуненні цих симптомів, проста чашка чаю може стати справжнім порятунком. Як стверджує травниця Розалі де ла Форе, деякі трав’яні чаї можуть значно покращити функцію травної системи та підтримати здоров’я кишківника, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Real Simple.

Який чай найкращий для травлення?

Якщо б мені довелося обрати лише одну траву для підтримки травлення, то це була б ромашка, — зазначає де ла Форе. Ромашка, ця ніжна квітка, має потужний вплив на кишківник. Вона може стимулювати природні травні процеси завдяки своєму легкому гіркуватому смаку, який активує травні ферменти. Окрім цього, ромашка має заспокійливі властивості, допомагаючи знизити стрес і розслабити нервову систему. Це пояснює, чому багато хто п’є ромашковий чай перед сном, оскільки він не лише знімає напругу, але й сприяє здоровому сну.

Ромашка також є чемпіоном серед трав для здоров’я кишечника завдяки своїм протизапальним властивостям, що робить її чудовим вибором для людей із чутливим травленням, зокрема для тих, хто страждає від здуття живота та дискомфорту після їжі.

Чай для кишківника

Меліса — це ще одна трава, яка може значно покращити травлення. Вона має не тільки заспокійливі, але й бадьорить властивості. Лимонна меліса допомагає зняти тривогу і напругу, що часто негативно впливає на роботу кишківника. Крім того, меліса стимулює травлення, підвищуючи апетит і знімаючи відчуття млявості після їжі. Її антиоксидантні та протизапальні властивості сприяють здоров’ю шлунково-кишкового тракту, що підтверджують численні дослідження.

Імбирний чай

Імбир — це чудовий чай для тих, хто має проблеми з “повільним” травленням. Його теплий та пряний смак сприяє активації травних процесів, особливо якщо ви відчуваєте важкість або здуття. Імбир допомагає розігнати “вогонь” травлення і є ефективним засобом проти нудоти, що було підтверджено численними дослідженнями.

Фенхель

Фенхель відомий своїми властивостями полегшувати газоутворення і здуття живота. Він має солодкуватий смак, злегка схожий на лакрицю, і одночасно заспокоює шлунково-кишковий тракт та стимулює його роботу. Фенхель особливо корисний тим, хто страждає від спазмів або болю в животі. Одне з досліджень показало, що він сприяє поліпшенню моторики кишечника у післяопераційних пацієнтів.

Біттери

Біттери, або гіркі трави, мають унікальну здатність підготувати шлунково-кишковий тракт до роботи. Просто ковток чогось гіркого перед їжею може стимулювати вироблення слини, шлункової кислоти і жовчі, а також сприяти здоровим рухам кишечника. Їх можна вживати у вигляді чаїв, настоянок або додавати до страв.

Ці прості трав’яні чаї можуть стати важливим інструментом для підтримки здоров’я вашого кишківника та покращення травлення, допомагаючи впоратися з багатьма проблемами, такими як здуття або дискомфорт після їжі.

Раніше ми писали про те, який чай корисніший.