Нафта дешевшає на тлі невизначеності тарифної політики США

Нафта дешевшає на тлі невизначеності тарифної політики США

Ціни на нафту знизилися в середу, 16 квітня, оскільки зміна тарифної політики США підігрівала невизначеність, спонукаючи трейдерів зважити потенційний вплив торговельної війни США та Китаю на економічне зростання та попит на енергоносії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 18 центів, або 0,3%, до 64,49 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate подешевшала на 16 центів, або 0,3%, до 61,17 долара. Обидва контрольні показники зменшилися на 0,3% у вівторок.

Очікується, що світовий попит на нафту зростатиме найнижчими темпами за останні п’ять років у 2025 році, а збільшення видобутку в США також зменшиться через мита президента США Дональда Трампа щодо торговельних партнерів та їхні дії у відповідь, повідомило Міжнародне енергетичне агентство у вівторок.

«Інвестори продовжують боротися з пошуком каталізатора для більш значущого відновлення, оскільки очікується, що глобальне зростання сповільниться через тарифи США, що ставить під загрозу попит на нафту», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.

«Тенденція до зниження цін на нафту залишається незмінною, і ми можемо очікувати, що початковий оптимізм щодо скасування тарифів зникне, а основоположні макропроблеми щодо майбутніх економічних даних можуть повернути ринки до більш тверезої реальності», – додав Йіп.

Очікується, що світовий попит на нафту в цьому році зросте на 730 тис. барелів на добу, повідомило МЕА, що різко знизиться з 1,03 млн б/д, очікуваних минулого місяця. Це скорочення більше, ніж скорочення, зроблене в понеділок Організацією країн-експортерів нафти.

«Як підкреслило МЕА, зростання попиту, ймовірно, залишатиметься помірним, а дисбаланс між глобальною пропозицією та попитом на сиру нафту тисне на ринок», — сказав Тетсу Еморі, генеральний директор Emori Fund Management.

«Якщо фондовий ринок, який зараз перебуває під тиском мит, відновиться, ми можемо побачити підвищення цін на нафту, що підштовхне WTI вище 65 доларів. Але без такої підтримки ціни, ймовірно, залишаться на рівні 60 доларів», — сказав він.

Занепокоєння з приводу ескалації тарифів Трампа в поєднанні зі зростанням видобутку з боку ОПЕК+, групи, що складається з ОПЕК та її союзників-виробників, вже призвели до зниження цін на нафту приблизно на 13% цього місяця.

Невизначеність навколо напруженості в торгівлі змусила кілька банків, включаючи UBS, BNP Paribas і HSBC, знизити свої прогнози цін на нафту.

Трамп підвищив мита на китайські товари до неймовірного рівня, що спонукало Пекін запровадити відповідні мита на американський імпорт у посиленні торговельної війни між двома найбільшими економіками світу, яка, як побоюються ринки, призведе до глобальної рецесії.

Ще однією ознакою зростання напруженості є те, що Китай наказав своїм авіакомпаніям не приймати подальші поставки Boeing (BA.N), у відповідь на рішення США запровадити 145% мита на китайські товари, повідомляє Bloomberg News у вівторок.

Тим часом запаси сирої нафти в США зросли на 2,4 мільйона барелів за тиждень, що закінчився 11 квітня, у той час як запаси бензину скоротилися на 3 мільйони барелів, а запаси дистилятів зменшилися на 3,2 мільйона барелів, повідомили ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти у вівторок.

Фото: Al Seib/Los Angeles Times

www.ukrinform.ua