Як подолати тривожність за допомогою простого запитання?

У сучасному світі, сповненому стресів та непевності, важко не піддатися хвилюванням.

Ілюстративне фото
Як подолати тривожність за допомогою простого запитання?

У сучасному світі, сповненому стресів та непевності, важко не піддатися хвилюванням. Проте, якщо це хвилювання переростає у тривожність, важливо вміти контролювати цей стан, оскільки він може серйозно вплинути на наше фізичне та емоційне здоров’я. Як знизити тривожність і зберегти спокій, розповідає психолог Джеффрі Бернштейн, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Inc.com.

Цей метод підтримують не лише психологи, але й філософи, зокрема прихильники стоїцизму, а також відомі підприємці, як Тімоті Феррісс. Всі вони сходяться на тому, що заміна виснажливих думок типу “а що, як?” на інше запитання може значно знизити рівень тривожності.

“Просте питання “а що, як?” здатне зруйнувати ваше почуття спокою всього за кілька секунд. Ці слова підживлюють невизначеність, посилюють страхи і заважають ясно мислити. Вони стають пасткою, з якої важко вибратися”, — зазначає психолог.

За словами Бернштейна, для повернення душевного спокою потрібно замінити це запитання на інше: “Що найгірше може статися?” Це дозволяє зосередитись на найбільш реалістичному результаті, знижуючи рівень страху і роблячи ситуацію більш конкретною.

“Це не означає, що ви повинні думати про приреченість. Навпаки, так ви повертаєтесь у реальність. Ви змушуєте свій мозок сповільнитися, оцінити ситуацію і зрозуміти, що навіть якщо найгірше станеться, ви здатні з цим впоратись”, — пояснює він.

Для того щоб зрозуміти, як це працює, Бернштейн пропонує порівняти такі думки з реакцією на фільм жахів. Спочатку людина лякається чудовиськ чи прибульців, але як тільки вона бачить їхні слабкі місця — наприклад, зуби чи зброю — страх зменшується, а починається концентрація на боротьбі з ними.

“Найбільші страхи часто не ті, з якими ми стикаємось в реальному житті, а ті, які ми самі собі уявляємо. Більшість наших страхів менш страшні, ніж ми їх уявляємо”, — додає психолог.

Щодо питання “Що найгірше може статися?”, Бернштейн стверджує, що воно дає можливість припинити безцільне накручування і змусити вас бути конкретними, що автоматично знижує рівень стресу.

Тімоті Феррісс, відомий підприємець, також підтверджує ефективність цього методу. Він зазначає, що навчився використовувати цей підхід завдяки стоїчним філософам. Кілька років тому, працюючи над своїм бізнесом, він постійно перебував у стані стресу через нескінченні “а що, як?” сценарії.

“Я почав застосовувати методику Сенеки. Я записав на аркуші паперу всі найгірші сценарії, що можуть статися, потім придумав кроки, щоб зменшити ймовірність їх настання, і покроково розробив план дій, щоб повернути ситуацію до нормального стану”, — розповідає Феррісс.

Після цього, поглянувши на свій список, він зрозумів, що навіть найгірший можливий сценарій не вартий того, щоб панікувати. Це допомогло йому взяти перерву, переосмислити ситуацію та продовжити роботу.

Хоча цей метод не гарантує миттєвих результатів, психологи та філософи сходяться на думці, що питання “Що найгірше може статися?” є ефективним способом знизити тривожність та знайти конкретні, конструктивні рішення для проблем.

Нагадаємо цікавий психологічний тест.