Незважаючи на те, що ковдра може виглядати чистою, вона все одно потребує регулярного прання. Пил, алергени, піт та жир накопичуються на ковдрі так само, як і на інших предметах домашнього вжитку, і тому необхідно піклуватися про її чистоту, навіть якщо на вигляд вона не має забруднень, стверджують експерти, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на RealSimple.
Робін Мерфі, спеціаліст з прибирання, пояснила, що частота прання ковдри залежить від кількох факторів. Вона рекомендує прати ковдру щомісяця, якщо ви використовуєте підодіяльник або верхнє простирадло. У випадку, коли їх немає, Мерфі радить прати ковдру кожного тижня.
Як часто прати ковдру: рекомендації експертів
За словами Мерфі, ковдра вбирає піт, жир, пил та алергени, тому потребує регулярного догляду. Якщо у вас є домашні тварини, діти або якщо ви їсте в ліжку, це збільшує необхідність частішого прання ковдри. Щоб знайти оптимальний графік прання, вона пропонує використовувати підодіяльник, який можна прати раз на тиждень або хоча б раз на два тижні. Ковдру, в такому разі, можна прати раз на сезон — приблизно кожні три місяці.
Як правильно прати ковдру
Правильний спосіб прання залежить від типу ковдри. Перед пранням обов’язково перевірте етикетку для рекомендацій виробника. Мерфі радить прати більшість ковдр у великій пральній машині на щадному режимі з використанням м’якого миючого засобу.
Як сушити ковдру
При сушінні ковдри потрібно бути обережним з температурою. Мерфі рекомендує використовувати низьку температуру при сушінні, адже ковдри сохнуть довше, ніж здається. Щоб зберегти наповнювач ковдри в належному стані, можна використовувати кульки для сушіння, які допомагають підтримувати циркуляцію повітря.
“Переконайтеся, що ковдра повністю висохла перед тим, як покласти її назад на ліжко, щоб уникнути появи цвілі”, — підкреслює Мерфі. Якщо погода дозволяє, ковдру можна вивісити на вулиці під сонячними променями — природне сонячне світло є чудовим освітлювачем.
Прання ковдри після хвороби
Якщо хтось із домочадців хворів, Мерфі радить почекати, поки людина не одужає, перед тим як прати ковдру. “Більшість вірусів застуди та грипу не виживають довго на тканинах”, — зазначає доктор Хейлі Голдбах, сертифікований дерматолог. Вона пояснила, що віруси залишаються активними на тканині лише кілька годин, тому ковдра, як правило, не заразить інших членів сім’ї.
Лікар також зазначила, що не обов’язково використовувати гарячу воду чи дезінфектори для прання постільної білизни після застуди. “Просто дотримуйтесь інструкцій виробника щодо прання, і цього буде достатньо для підтримання чистоти”, — додала Голдбах.
Дотримуючись цих простих порад, ви зможете зберегти свою ковдру чистою та свіжою, забезпечуючи комфортний та здоровий сон.
Також ми писали про те, як часто слід прати подушки.
Коментувати