Адміністрація президента Дональда Трампа планує відновити переговори з Північною Кореєю, розглядаючи різні варіанти для відновлення діалогу після кількох невдалих самітів з лідером КНДР Кімом Чен Ином, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Axios.
Наразі немає підтверджень щодо того, що переговори між США та Північною Кореєю відновляться найближчим часом, але останні ядерні досягнення Північної Кореї змусили Трампа висловити бажання відновити контакт з Кімом, можливо навіть особисто. Адміністрація Трампа активно готується до такого сценарію, проводячи консультації та зустрічі з експертами з різних сфер.
“Ми консультуємось із агентствами, щоб зрозуміти, де зараз перебуває Північна Корея. Багато змінилося за останні чотири роки, і ми оцінюємо можливі шляхи для подальшого діалогу”, — заявив високопосадовець США, додавши, що внутрішні консультації, зокрема з експертами та колишніми посадовими особами, вже проходять.
Готовність КНДР до переговорів
Згідно з джерелами, готовність Північної Кореї до переговорів залежить від умов, які будуть обговорюватися.
“Північнокорейці не призначили нового посланця для переговорів із США і не проявляли активного інтересу до діалогу впродовж тривалого часу”, — зазначила Дженні Таун, директор програми Кореї в Stimson Center.
Аналізуючи можливі варіанти переговорів, експерти вважають, що Кім Чен Ин навряд чи погодиться на ідею ядерного роззброєння, на яку були зосереджені попередні переговори. Однак, якщо мова йтиме про контроль над озброєннями та визнання КНДР як ядерної держави, Північна Корея може бути більш відкрита для таких переговорів.
Попередні зустрічі Трампа і Кіма
Нагадаємо, що у 2018 році Дональд Трамп став першим президентом США, який провів особисті переговори з Кімом у Сінгапурі. Однак дві наступні зустрічі у 2019 році не принесли конкретних результатів, оскільки сторони не змогли досягти угоди щодо відмови КНДР від ядерної зброї в обмін на ослаблення санкцій.
Ситуація ускладнилася після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли Північна Корея почала більш активно співпрацювати з Москвою в військовій сфері.
Після своєї інавгурації Трамп висловив намір відновити переговори з Кімом Чен Ином і нещодавно заявив, що між його адміністрацією та КНДР існував активний зв’язок. Він назвав КНДР “великою ядерною нацією” і відзначив розумність лідера Північної Кореї.
На запитання щодо можливості відновлення контактів з Пхеньяном Трамп сказав, що “колись щось зробить”.
Нагадаємо, Трамп погрожує позбавити Гарвард податкових пільг.
Коментувати