Простий трюк із пальцем: як зрозуміти, що яйця зварилися

Названо спосіб, який може допомогти визначити ступінь готовності популярного продукту / колаж з фото УНІАН

Після того, як дізналися, чому виходить зелений жовток у вареного яйця, з’явилася нова тема – які дії потрібно зробити, щоб зрозуміти, що продукт зварився круто, а не некруто.

Завдяки простому трюку, під час якого потрібно буде використовувати палець, можна зрозуміти, зварене яйце круто чи некруто, пише IFLScience. За відомостями видання, потрібно буде зробити кілька кроків.

Покроковий план:

 • покладіть продукт на тверду поверхню і розкрутіть його;
 • коли він буде обертатися, постукайте по ньому одним пальцем, а потім обертання ненадовго зупиніть;
 • якщо воно ненадовго зупиниться, значить ще рідке всередині, і його можна доварити.
 • Зварене круто яйце після зупинки не рухатиметься.

  Відео дня

  Експерти в STEM Newcastle пояснили таку поведінку продукту. Аналітики зазначили, що крутий продукт не рухається після обертання, оскільки його внутрішній вміст прикріплений до шкаралупи.

  “У сирому… внутрішній вміст продовжує обертатися після того, як ви зупинили шкаралупу. Коли ви відпускаєте, інерція жовтка, що обертається, забирає шкаралупу, і все яйце знову починає обертатися”, – пояснили експерти.

  Корисні новини сьогодні варто знати – що повідомлялося

  Ведуча, блогерка, авторка кулінарної книги Fresh Eggs Daily Ліза Стіл радила готувати круто зварені яйця на пару. За її словами, на приготування яєць потрібно витрачати 12 хвилин. Зварені яйця треба покласти в дуже холодну воду.

  Раніше повідомлялося, що з вареного продукту людина засвоює 90% білка, а з сирого – тільки половину. Крім того, споживаючи сирий продукт, можна захворіти на сальмонельоз.

  www.unian.ua

  Exit mobile version