Російська окупаційна адміністрація посилює інформаційно-психологічний тиск у тимчасово окупованій Запорізькій області, зокрема в таких містах, як Мелітополь і Чернігівка. Особливий акцент окупанти роблять на вплив на дітей, перетворюючи школи на осередки пропаганди, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Telegram-канал АТЕШ.
Промивання мізків: школи як інструмент інформаційної війни
На територіях, контрольованих військами РФ, масово з’являються пропагандистські мурали, банери з символікою “Єдиної Росії” та прапори РФ. Однак основний удар завдається по освітньому середовищу.
У школах і дитсадках проводять так звані “виховні заходи”, під час яких:
- дітей закликають довіряти окупаційній владі
- прославляти “російських визволителів”
- доносити на родичів або знайомих, які можуть мати зв’язки з українськими партизанами
За даними АТЕШ, під час таких заходів дітям розповідають про “терористичні загрози”, до яких включають і сам партизанський рух. Ціль — посіяти ворожість до українського спротиву та виховати покоління, лояльне до окупантів.
Окупанти перетворюють дітей на зброю: цинічна маніпуляція
Рух спротиву заявляє, що російська влада намагається перевиховати місцеве населення шляхом маніпуляцій, тиску та спотворення реальності. Психологічний вплив на дітей, які ще не здатні критично оцінювати отриману інформацію, є однією з найбільш небезпечних форм пропаганди.
“Рашисти намагаються переписати свідомість підростаючого покоління, але правда та опір сильніші за їхню брехню”, — наголошують в АТЕШ.
Діяльність партизанів і спротив на місцях
Мелітополь і частина Запорізької області залишаються під окупацією з 2022 року. Проте партизанський рух не припиняє своєї активності: постійно фіксуються акції проти колаборантів, саботаж та розвідка в тилу ворога.Зокрема, нещодавно АТЕШ повідомив про виявлення вразливих місць у захисті Балаклавської бухти в Криму, а також про використання загарбниками викрадених приміщень у Херсонській області під військові склади.
Нагадаємо як радянська пропаганда опоганила українську мову.
Коментувати