Німеччина планує значно збільшити свої витрати на оборону, зокрема досягнувши рівня 5% від ВВП країни. Це стало заявлено канцлером Фрідріхом Мерцем у контексті зростаючих загроз з боку Росії, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Bloomberg.
Мерц вперше публічно висловився за необхідність збільшення витрат на оборону до 5% німецької економіки, підкресливши важливість таких заходів на фоні посилення загрози з боку Росії.
“Ми рухаємося до зобов’язання виділяти 3,5% ВВП на військові закупівлі відповідно до вимог НАТО та додаткові 1,5% на інфраструктуру, яка має стратегічне військове значення”, — заявив Мерц у середу на заході, організованому німецькою будівельною лобістською групою.
Німеччина нарощує оборонні витрати: що означають нові плани канцлера Мерца
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також підтримав ці наміри, зазначивши, що оборонний бюджет Німеччини буде поступово збільшуватися на кілька мільярдів євро щороку протягом наступних п’яти-семи років.
“Мова йде не про 5% вже цього року. Головне — це розпочати виконання вимог НАТО щодо витрат на оборону”, — зазначив Пісторіус під час своєї промови в Брюсселі 20 травня.
Ці кроки мають на меті перетворити Німеччину на одну з найсильніших традиційних армій Європи, що здатна протистояти загрозам від Росії.
Мерц та Пісторіус заявили про значне збільшення оборонного бюджету Німеччини
Минулого тижня Мерц нагадав, що однією з головних цілей уряду є створення найсильнішої звичайної армії Європи для ефективної протидії агресії з боку Росії. Однак до середи він не надав конкретних цифр щодо підвищення витрат на оборону.
Нова оборонна політика була оголошена після телефонної розмови президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним, яка, як зазначають європейські лідери, стала поштовхом для посилення зусиль національних армій у Європі.
Як збільшення витрат на оборону вплине на стратегію НАТО та США
Президент США Дональд Трамп ще у січні закликав країни НАТО підвищити витрати на оборону до 5% ВВП. Цей крок має на меті знизити фінансове навантаження на США, а також зміцнити оборону Європи.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте запропонував країнам альянсу витрачати 3,5% ВВП на основні оборонні потреби і ще 1,5% на інфраструктуру до 2032 року.
Очікується, що нова ціль по оборонним витратам буде затверджена під час саміту НАТО в Гаазі 24-26 червня.
Раніше Німеччина висунула Росії вимогу про припинення вогню.
Коментувати