Росія почала оснащувати свої літаки новими керованими авіаційними ракетами з тактичними ядерними зарядами. Ці ракети встановлюють на винищувачі типу Су та МіГ, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на The War Zone.
У звіті зазначається, що Росія продовжує розширювати свої ядерні можливості, включаючи розвиток нових ядерних ракет класу «повітря-повітря» і створення нових систем ядерної зброї.
За даними американської розвідки, на озброєнні РФ наразі близько 1550 стратегічних розгорнутих боєголовок та приблизно 2000 нестратегічних. Також Росія посилює ядерну присутність у Білорусі, розбудовуючи сховища для ядерної зброї та навчаючи білоруських екіпажів роботі з тактичною ядерною зброєю.
У звіті підкреслюється, що застосування Росією ядерної зброї в конфлікті малоймовірне, якщо тільки Москва не вважатиме, що її режим перебуває під загрозою знищення.
США підтверджують впровадження Росією нових ядерних ракет на винищувачах
Автори The War Zone припускають, що йдеться про спеціальну версію ракети великої дальності Р-37М, розроблену для МіГ-31 і адаптовану для багатоцільових винищувачів Су-30СМ, Су-35С і Су-57.
Розвідка США: Росія розширює ядерний арсенал і оснащує літаки потужними ракетами
Розробка ракети Р-37М під кодовою назвою «Изделие 610М» була завершена у 2011 році, а на озброєння вона надійшла лише у 2018 році після численних випробувань і адаптації.
Ця твердопаливна ракета вагою 510 кг має дальність ураження до 200 км. Вона призначена для великих і не дуже маневрових повітряних цілей і є потужною зброєю, хоча спеціальний ядерний боєзаряд поки не підтверджено офіційно.
Ядерна ракета Р-37М та нові загрози: що відомо про озброєння ВПС Росії
21 листопада 2024 року Росія вперше застосувала нову балістичну ракету середньої дальності «Орєшнік» під час удару по Дніпру.
Нещодавно Головне управління розвідки України (ГУР) попереджало про підготовку Росією запуску міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 «Ярс», однак цей запуск так і не відбувся.
Раніше ми писали про те, що Росія звинувачує Україну у зриві миру.
Коментувати