Совкомфлот зазнав мільйонних збитків через західні санкції

Провідна російська танкерна компанія "Совкомфлот" за перший квартал 2025 року зафіксувала чистий збиток у розмірі 393 мільйони доларів.

Ілюстративне фото
Совкомфлот зазнав мільйонних збитків через західні санкції

Провідна російська танкерна компанія “Совкомфлот” за перший квартал 2025 року зафіксувала чистий збиток у розмірі 393 мільйони доларів, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Reuters.

Вплив санкцій на операційну діяльність та доходи Совкомфлоту

Причиною значного спаду стали нові санкції з боку Заходу, які спричинили серйозні операційні проблеми, скорочення доходів і простій частини підсанкційного флоту.

У 2024 році США та Європейський Союз ввели санкції проти “Совкомфлоту” та його суден з метою обмеження доходів Росії від експорту нафти, що використовуються для фінансування війни проти України.

У січні 2025 року Сполучені Штати додали до санкційного списку нові судна “Совкомфлоту” і відкликали раніше видану ліцензію, яка дозволяла деяким суднам працювати попри санкції.

Роль санкцій США та ЄС у зниженні прибутків російського танкерного флоту

“Совкомфлот” повідомив про падіння виручки в першому кварталі на 49% у порівнянні з минулим роком — до 278,5 мільйона доларів. Особливо негативний вплив мали січневі санкції, що ускладнили комерційну діяльність і експлуатацію суден.

У компанії наголосили, що безпрецедентні обмеження спричинили додаткові проблеми у використанні флоту, що відобразилося на фінансових показниках.

Стан російського “тіньового флоту” та пропозиції України щодо посилення санкцій

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, наразі російський тіньовий флот налічує близько 1000 суден, переважно застарілих, із загальним дедвейтом понад 100 мільйонів тонн, які продовжують здійснювати експорт нафти та нафтопродуктів.

Україна закликає Європейський Союз розглянути можливість введення масштабних додаткових обмежень та вторинних санкцій проти покупців російської нафти, щоб посилити ізоляцію Москви.

Нагадаємо, санкції гальмують виробництво російських бойових літаків.