Нафтова катастрофа сталася на танкері Vilamoura, що перевозив 1 мільйон барелів нафти. Судно вибухнуло біля узбережжя Лівії, після того як двічі заходило в російські порти, зокрема Усть-Лугу та Новоросійськ, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Bloomberg.
Причини вибуху та наслідки
Інцидент трапився біля узбережжя Лівії, де танкер Vilamoura зазнав серйозних пошкоджень внаслідок вибуху, який зруйнував машинне відділення і призвів до затоплення судна. Представники компанії-оператора TMS Tankers повідомили, що в корпус танкера надходить вода, але точна причина вибуху поки що залишається невідомою.
Після інциденту Vilamoura змінив курс і прямує до Греції, де буде проведено технічне обстеження судна для оцінки масштабу пошкоджень.
Зв’язок з російськими портами та попередні інциденти
До вибуху, Vilamoura відвідало два російських порти. У квітні танкер зайшов в Усть-Лугу, де завантажив нафту казахського походження. У травні судно також відвідало термінал Каспійського трубопровідного консорціуму в Новоросійську.
Вибух на Vilamoura — це вже п’ятий випадок, коли судно зазнає вибуху після заходу в російські порти. За інформацією консалтингової компанії Vanguard Tech, аналогічні інциденти сталися з чотирма іншими суднами з початку року. Це підштовхнуло судновласників до застосування водолазів і підводних дронів для перевірки суден на наявність мін чи інших загроз.
Вплив на нафтові поставки та міжнародну політику
Росія продовжує використовувати нафту та газ як основні джерела фінансування для своєї військової агресії. Президент України Володимир Зеленський висловив пропозицію щодо зниження максимальної ціни на російську нафту вдвічі — до 30 доларів за барель, що, на його думку, може суттєво обмежити фінансові можливості Кремля.
Крім того, сенатор США Ліндсі Грем заявив, що президент США Дональд Трамп підтримує законопроєкт про введення 500%-них мит на нафту, яку закуповують країни, що підтримують Росію.
Раніше ми писали про те, що США ввели санкції проти міжнародної мережі продажу іранської нафти.
Коментувати