Попри заяви про призупинення постачань озброєння з боку Сполучених Штатів, Україна заздалегідь підготувалась до такого сценарію і має необхідний запас ресурсів для підтримки обороноздатності, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на PolitExpert.
Позиція української сторони
Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Федір Веніславський повідомив, що Київ наразі не отримав офіційного підтвердження про зупинку постачання ракет для систем ППО. Проте українська влада розуміла можливість такого кроку і вжила заходів, щоб компенсувати можливі наслідки.
За словами депутата, наразі мають бути залучені дипломатичні канали, включно з Міністерством оборони, парламентською дипломатією та Офісом президента, щоб повернути регулярність у постачання ключових видів зброї — особливо таких, як ракети для систем Patriot, які є лише у США.
Що відомо про рішення США
Інформацію про тимчасове припинення постачань першою оприлюднила газета Politico, посилаючись на джерела в Пентагоні. Йдеться про зупинку поставок низки високоточних снарядів, серед яких:
- десятки ракет до систем Patriot;
- понад 100 ракет Hellfire;
- понад 250 ракет GMLRS;
- десятки Stinger і AIM;
- тисячі 155-мм снарядів для гаубиць.
Рішення було схвалено ще в червні головою політичного відділу Пентагону Елбріджем Колбі, після перевірки наявних арсеналів США. Причиною назвали побоювання щодо виснаження стратегічних запасів зброї, що може негативно вплинути на готовність самих США до глобальних викликів.
Реакція Білого дому
Речниця Білого дому Анна Келлі підтвердила призупинення передачі Україні певних видів озброєння, заявивши, що метою є захист національних інтересів США. За її словами, після ревізії запасів було вирішено тимчасово припинити передачу частини боєприпасів.
Колбі уточнив у коментарі Axios, що Пентагон продовжує розглядати варіанти надання підтримки Україні, які не зашкодять обороноздатності Штатів. Міністерство також адаптує стратегію допомоги під поточні виклики.
Історія зупинок військової допомоги
Це не перша подібна ситуація. У березні цього року США вже призупиняли військову допомогу Україні після суперечки в Білому домі між президентами Зеленським і Трампом. Тоді також було припинено обмін розвідданими.
Офіційна позиція Вашингтону полягала в тому, що вони намагалися змусити Київ погодитися на угоду, яка могла б зупинити війну. Проте обидві ті паузи були згодом зняті, і постачання відновилися.
Раніше ми писали про те, що дипломати просять Рубіо виключити Україну з наказу про зупинення допомоги США.
Коментувати