Україна збільшить експорт електроенергії на третину: що потрібно для цього

Україна збільшить експорт електроенергії до ЄС на третину. Максимальна потужність експорту з України та Молдови буде досягати 900 МВт.

Ілюстративне фото
Україна збільшить експорт електроенергії на третину: що потрібно для цього

Максимальна потужність експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС була збільшена з 650 до 900 МВт. Цей ліміт діятиме до 1 серпня, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на пресслужбу Міненерго.

Збільшення потужності експорту як важливий крок

Міністр енергетики України Герман Галущенко підкреслив, що збільшення потужності експорту електроенергії є важливим кроком для полегшення балансування енергосистеми країни. Це дасть змогу українським електростанціям отримати додаткові доходи, які будуть спрямовані на ліквідацію наслідків російських обстрілів і підготовку до зими.

Галущенко також зазначив, що експорт електроенергії з України можливий лише за умови профіциту потужності в енергосистемі.

Ліміт експорту та його перегляд

Термін чинності нового ліміту встановлений до 1 серпня. Після цього максимальна потужність експорту буде переглядатися щомісячно. Оператори системи передачі, що входять до Регіону розрахунку пропускної спроможності Східної Європи, будуть здійснювати розрахунки для визначення дозволеної потужності експорту до Євросоюзу.

Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко зазначив, що щотижнева оцінка стану енергомережі дозволить коригувати величину експорту для забезпечення операційної безпеки.

Зниження дефіциту електроенергії в Україні

Згідно з даними МВФ, дефіцит електроенергії в Україні буде меншим, ніж очікувалося раніше, що також дозволить зберігати стабільність енергосистеми.

Раніше ми писали про те, що в Україні зросло споживання електроенергії.