Україна визначила ключові цілі на переговорах з Росією

Україна на переговорах з РФ акцентує на обміні полоненими і політичному сигналі про готовність до миру.

Георгій Тихий
Україна визначила ключові цілі на переговорах з Росією

Україна продовжує брати участь у перемовинах з Росією, незважаючи на те, що російська сторона делегує на зустрічі посадовців низького рівня. За словами речника МЗС Георгія Тихого, для Києва участь у переговорах є частиною стратегічного підходу до війни та міжнародної дипломатії, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на “Ґрунт з Нотевським”.

Гуманітарна складова та репутація України

Як зазначив Тихий у подкасті «Ґрунт з Нотевським», першим ключовим завданням для української сторони є вирішення гуманітарних проблем, зокрема повернення полонених. Другий важливий аспект — політичний. Україна має довести світовій спільноті, що вона не відмовляється від мирного діалогу.

“Нам важливо, щоб жодна країна — навіть союзники — не могли заявити, що Україна блокує мир. Ми показуємо готовність до діалогу, навіть якщо Росія присилає непридатних до переговорів осіб”, — наголосив Тихий.

Делегації і пріоритети

Українську делегацію на переговорах очолює міністр оборони Рустем Умєров. Це підкреслює, що Україна надає пріоритету питанням безпеки та гуманітарної допомоги. Інші теми наразі відходять на другий план, як підкреслили у МЗС.

Натомість Росія направила на зустрічі у Стамбулі делегацію на чолі з Володимиром Мединським, якого вважають фігурою без реального впливу.

Результати переговорів

Переговори, що проходили у травні та червні 2025 року, не привели до досягнення перемир’я — Москва відмовилася від таких умов. Проте вдалося домовитися про обміни полоненими. Після другого раунду перемовин, що відбувся 2 червня, сторони вже провели вісім етапів обміну.

Останній обмін відбувся 4 липня — додому повернулися українські захисники з пораненнями, тяжкохворі та молоді бійці.

Раніше ми писали про три “червоні лінії” України на переговорах у Лондоні.