Викрадення і тортури на морі: підозра офіцерам Чорноморського флоту РФ

Офіцери Чорноморського флоту РФ отримали підозру за викрадення та тортури українських громадян під час гуманітарної місії поблизу острова Зміїний.

Ілюстративне фото
Викрадення і тортури на морі: підозра офіцерам Чорноморського флоту РФ

Офіцерам Чорноморського флоту Росії висунуто підозру в жорстокому поводженні з цивільними особами та порушенні законів війни. Українська прокуратура розслідує випадок, що стався під час гуманітарної місії з евакуації поранених поблизу острова Зміїний 26 лютого 2022 року, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Одеську обласну прокуратуру.

Деталі справи: викрадення та тортури на морі

26 лютого 2022 року українське судно “Сапфір”, що здійснювало гуманітарну місію з евакуації поранених і загиблих, було зупинене російськими військовими кораблями. На борту перебували 17 членів екіпажу та 4 цивільних особи: медик, електромонтер і двоє священників. Судно не мало озброєння, що підтверджує мирний характер місії.

Російські військові затримали всіх людей на борту судна та утримували їх у жахливих умовах без їжі, води та медичної допомоги. Вони піддавалися фізичному насильству, були залякані розправою і погрожували зброєю. Утримували їх на розвідувальному кораблі “Экватор” і буксирі “Шахтер”, який використовувався у військових цілях, хоча мав цивільний статус.

Згодом українців незаконно вивезли до тимчасово окупованого Криму, де вони продовжували перебувати під вартою до обміну між Україною та Росією. Крім того, в рамках цього обміну було повернено українське рятувальне судно.

Підозра та можливі наслідки для військових РФ

За результатами розслідування, командиру розвідувального корабля “Экватор” та капітану буксирного судна “Шахтер” оголошено підозру у жорстокому поводженні з цивільними та порушенні законів війни. Згідно з українським законодавством, їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

На даний момент правоохоронні органи працюють над встановленням місцезнаходження цих осіб і вживають заходів для їх затримання.

Цей випадок є частиною більшої кількості воєнних злочинів, які скоюються російськими військовими в Україні. Раніше вже були оголошені підозри іншим військовим за подібні злочини.

Раніше ми писали про те теракт у “Крокусі”.