“Слуга народу” реагує на невдоволення щодо НАБУ і САП: політична підтримка плану дій

"Слуга народу" пообіцяла підтримку плану дій щодо НАБУ і САП після громадського невдоволення. Арахамія прокоментував законопроєкт №12414, який змінив розподіл повноважень між антикорупційними органами.

Давид Арахамия
"Слуга народу" реагує на невдоволення щодо НАБУ і САП: політична підтримка плану дій

Фракція “Слуга народу” висловила розуміння щодо громадського невдоволення та пообіцяла підтримати план дій стосовно НАБУ і САП, як тільки він буде представлений. Заяву зробив голова фракції в парламенті Давид Арахамія у Telegram, повідомляє “Кіровоград Кропивницький” з посиланням на Telegram.

Політична підтримка та готовність реагувати на суспільні настрої

Арахамія зазначив, що партія усвідомлює наявне невдоволення і готова відповідно реагувати. “Як тільки план дій буде представлений, ми в парламенті готові його підтримати політично, надати необхідні ресурси та забезпечити ухвалення потрібних рішень”, — підкреслив він.

Про законопроєкт №12414 і його вплив

Коментуючи резонансний законопроєкт №12414, Арахамія спростував поширену інформацію про ліквідацію НАБУ і САП. “Цей закон не зачіпає антикорупційну інфраструктуру. НАБУ, САП і НАЗК продовжують виконувати свої функції”, — заявив він, додаючи, що цей документ не містить жодного згадування про демонтаж цих органів. Арахамія також нагадав про попередні рішення Верховної Ради, які сприяли зміцненню антикорупційних інститутів, такі як надання НАБУ повноважень для самостійного прослуховування підозрюваних, посилення незалежності НАЗК і розблокування роботи Вищого антикорупційного суду.

Законопроєкт №12414 і зміни в розподілі повноважень

Згідно з новим законопроєктом, Генеральна прокуратура отримає розширені повноваження щодо справ, які раніше вели виключно НАБУ та САП. Зокрема, генпрокурор зможе отримувати доступ до всіх матеріалів кримінальних проваджень НАБУ, а також надавати обов’язкові вказівки детективам та змінювати підслідність справ. Крім того, керівник САП більше не буде входити до складу групи прокурорів, що обмежує його вплив на процес.

Цей законопроєкт викликав протест серед антикорупційних органів, а також акції протесту в Києві та інших містах України. Проте, 23 липня президент Володимир Зеленський підписав цей закон.

Раніше ми писали про те, скільки майна арештували 2024 року.