Латвія уклала безпекову угоду з Україною: щороку надаватиме військову підтримку на рівні 0,25% ВВП

Документ підписали в межах візиту українського президента до Литви. 

Латвія уклала безпекову угоду з Україною: щороку надаватиме військову підтримку на рівні 0,25% ВВП

Володимир Зеленський і Едгара Рінкевичс уклали безпекові угоду

Україна і Латвія уклали безпекову угоду. Документ підписали президенти Володимир Зеленський та Едгарс Рінкевичс.

Латвія надаватиме Україні військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Крім того, Латвія бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприяє нашому вступу до ЄС і НАТО, повідомив український президент.

“Дякую дружній Латвії! Це саме та конкретика й прогнозованість, якої потребує наша боротьба за свободу та незалежність”, – сказав він.

“Приємно бачити президента Володимира Зеленського знову, цього разу у Вільнюсі. Латвія та Україна підписали довгострокову угоду про зобов’язання щодо підтримки та безпеки, Латвія зобов’язується надати Україні військову підтримку в розмірі 0,25% ВВП”, – прокоментував латвійський президент у X.

Безпекові гарантії: чого прагне Україна

  • За дорученням Володимира Зеленського навесні 2022-го створили Міжнародну робочу групу з питань гарантій безпеки. У вересні 2022 року група презентувала Київський безпековий договір. 
  • У липні 2023, на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО, Зеленський сказав, що Україна потребує отримання безпекових гарантій перед тим, як вона стане членом Альянсу. Ці гарантії мають бути не “замість НАТО”, а на шляху до нього, наголосив він. 
  • У липні країни Group of 7 підписали декларацію про довгострокові гарантії безпеки та економічну підтримку України. 
  • До декларації загалом приєдналися 32 держави. Станом на сьогодні наша країна уклала вже дев’ять двосторонніх безпекових угод: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Латвією.

lb.ua