Боррель пригрозив Грузії проблемами зі вступом в ЄС через закон про іноагентів


Боррель пригрозив Грузії проблемами зі вступом в ЄС через закон про іноагентів

Архівне фото: верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель (Віталій Носач, РБК-Україна) Автор: Дмитро Браславський

Грузія може зіткнутися з проблемами під час вступу до Євросоюзу через ухвалення скандального законопроекту про іноагентів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля.

Крім Борреля, на ухвалення закону про іноагентів у Грузії відреагував комісар Європейського союзу з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї.

“Сьогодні парламент Грузії ухвалив закон про “прозорість іноземного впливу” в першому читанні, попри неодноразові заклики Євросоюзу відмовитися від цього закону і незважаючи на масові протести”, – йдеться в тексті заяви представників ЄС.

Вони назвали цей процес дуже тривожною подією і, за їхніми словами, остаточне ухвалення цього закону негативно вплине на прогрес Грузії на шляху до ЄС. Цей закон не відповідає основним нормам і цінностям Євросоюзу.

Грузія повинна відмовитися від цього закону

У ЄС зазначили, що в Грузії існує активне громадянське суспільство, яке сприяє успішному просуванню країни до членства в Євросоюзі.

“Пропонований закон обмежить можливості громадянського суспільства і засобів масової інформації вільно діяти, може обмежити свободу вираження думок і несправедливо стигматизувати організації, які приносять користь громадянам Грузії”, – сказали представники Європейського союзу.

ЄС закликав Грузію утриматися від ухвалення законів, які можуть поставити під загрозу шлях країни до Євросоюзу.

Що передувало

Раніше в країні вже намагалися ухвалити подібний закон, який би міг дозволити владі взяти контроль над окремими ЗМІ та змусити їх зареєструватися в спеціальному реєстрі. Однак через протести влада вирішила відмовитися від цієї ініціативи.

А сьогодні парламент Грузії ухвалив скандальний законопроєкт про іноагентів, який уже спричинив у країні чергову хвилю протестів і мітингів.

Схожий закон існує в Росії й активно використовується для придушення незгодних із діями влади.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

www.rbc.ua