Майже весь 2-тонний апарат має згоріти в атмосфері, проте деякі уламки здатні досягти поверхні.
Супутник ERS-2
Свій космічний політ у середу має завершити “супутник-дідусь” – так у Європейській космічній агенції називають апарат ERS-2, який запустили на орбіту ще у 1995 році.
Як повідомляє BBC, супутник має розпочати неконтрольоване падіння, під час якого практично повністю згорить в атмосфері. Проте деякі уламки 2-тонної конструкції теоретично здатні досягти поверхні планети. З високою ймовірністю вони впадуть в океан. Вчені запевняють, що ці залишки апарату не міститимуть токсичних чи радіоактивних речовин.
ERS-2 був провідним моніторинговим супутником свого часу. Він передавав на Землю інформацію про повені, континентальну та океанічну температуру, відстежував рух льодовиків та землетруси з висоти 780 кілометрів. У 2011 році були використані останні запаси палива, і супутник розпочав тривале й дуже повільне зниження в атмосферу. І ось тепер, 13 років потому, його космічна подорож остаточно завершиться.
- Поки вчені використовують космос для досліджень та отримання корисної інформації, Росія збирається розмістити там ядерну зброю.
- США використають супутники для спостереження за ракетами та винищувачами.
- Успішний запуск космічного апарату провела Японія.
Коментувати