Російські війська зайшли на базу американських військових у Нігері, – ЗМІ

Це викликає питання щодо долі американських об’єктів у Нігері після виведення військ.

Бригадний генерал Нігеру Ібра Булама Ісса під час мітингу протесту з вимогою виведення військ США з Нігеру

Російські військовослужбовці увійшли на авіабазу в Нігері, де розміщені війська США.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на високопоставлений представник оборони США. 

Це сталось після рішення нігерської хунти вислати американські війська з країни. Хунта наказала США вивести майже 1 тис. військовослужбовців з країни.

Підписуйтесь на наш Youtube канал

Високопоставлений чиновник  на умовах анонімності сказав, що російські сили не змішувалися з американськими військами на авіабазі 101, яка розташована поруч з міжнародним аеропортом Діорі Хамані в Ніамеї, столиці Нігеру.

Це, в свою чергу, викликає питання щодо долі американських об’єктів у Нігері після виведення військ.

Переворот у Нігері та його наслідки

  • Нігером керує військова хунта після торішнього липневого перевороту, що став одним із дев’яти в Західній і Центральній Африці з 2020 року. У серпні військові Габону заявили про захоплення влади після президентських виборів.

  • Унаслідок нігерійського перевороту було повалено демократично обраного президента країни Мохамеда Базума. Більше про переворот читайте у тексті Lb.ua “Переворот у Нігері – головний біль для Європи”.

  • Хунта також оголосила про припинення дії угоди на суму 1,7 мільярда євро для стримування міграції з Африки до Європи. Тоді ж у Нігері скасували закон, який встановлював кримінальну відповідальність за міграцію через регіон Агадес на півночі країни, економіка якого значно послабилася через дію закону.

  • Після перевороту у Нігері зросли антифранцузькі настрої (Франція − колишній колонізатор країни). У жовтні Париж розпочав виведення своїх майже 1400 військових, дислокованих у Нігері, а потім відкликав свого посла.

  • У грудні військові лідери Нігеру розірвали угоду про військове співробітництво з Європейським Союзом. 

  • У березні цього року хунта Нігеру розірвала угоду про розміщення у країні американських військових. Делегація США нібито звинуватила Ніамей в укладенні таємної угоди щодо постачання урану до Ірану.

lb.ua

Exit mobile version