Архівне фото: Росія закуповує деталі для танків Т-72 в Японії і на Тайвані (Getty Images) Автор: Дмитро Браславський
Російський виробник зброї імпортує компоненти для виробництва танків, вироблених в Японії і на Тайвані. Для цього використовується компанія в Китаї.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Nikkei.
За даними видання, людина, пов’язана з урядом Білорусії, відкрила компанію в Китаї після лютого 2022 року, а російський виробник зброї продовжив імпортувати деталі через Китай.
“Інформація показує, що санкції, спрямовані проти російської військової промисловості, не працюють ефективно через торгівлю через третю країну”, – пише видання.
Йдеться про компанію Shenzhen 5G High-Tech Innovation у китайській провінції Гуандун. Вона почала закуповувати прецизійні деталі для двигунів, датчиків та іншого обладнання, необхідного для виробництва танків та іншої зброї.
Компоненти закуповували через компанію в Білорусі
До числа деталей, придбаних Shenzhen 5G, входять деталі, виготовлені японськими Metrol та Oriental Motor. Передбачається, що Shenzhen 5G закупив запасні частини в інших китайських компаній.
Далі компанія відправила деталі білоруському виробнику озброєння SALEO і ТОВ “Лабораторія адитивних технологій”. Усі ці структури перебувають під контролем режиму Олександра Лукашенка.
У травні 2023 року деталі датчиків, вироблені Metrol, були експортовані в SALEO за ціною 16 035 юанів (2228 доларів) за одиницю.
Пізніше компоненти відправляють у РФ
Збройові підприємства Білорусі та Росії виробляють ключові компоненти для танків, використовуючи прецизійні прилади, які закуповують в Азії компанії SALEO.
Їх відправляють російському виробнику танків “Уралвагонзаводу” для виробництва Т-72, Т-90 та інших основних російських танків.
Також необхідні компоненти закуповували у тайванської компанії Attoptic. Платежі не вдавалося здійснити через санкції США, тому товар відправили до Грузії.
Реакція компаній в Японії
Компанія Metrol повідомила виданню, що ніколи не укладала прямих угод з Shenzhen 5G. Вона заявила, що попросить клієнтів не перепродавати її датчики Shenzhen 5G і може припинити їх постачання, якщо вони відмовляться співпрацювати.
Oriental Motor також повідомила Nikkei, що не бере участі в прямих угодах з Shenzhen 5G, і заявила, що ретельно дотримується закону про експортний контроль.
РФ може продовжити обходити санкції
Нещодавно влада США і Великої Британії повідомила, що компанію Shenzhen 5G використовували для обходу санкцій, щодо неї незабаром можуть бути введені обмеження.
“Але оскільки Росія напевно створить ще одну фіктивну компанію в третій країні, буде вкрай складно перекрити всі маршрути постачань високотехнологічних товарів, що перебувають під забороною”, – йдеться в матеріалі.
Посилення санкцій проти Росії
Сполучені Штати Америки сьогодні, 23 лютого, запровадили масштабний пакет санкцій проти Росії за її військову агресію в Україні. Під обмеження потрапили сотні юридичних осіб.
Також Європейський союз у рамках 13-го пакета санкцій проти Росії ввів обмеження щодо низки губернаторів, “чиновників” на окупованих територіях і представників КНДР.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Коментувати